Adobe Flash Player bude dnes odstraněn z Google Play Store

9

Dnešním dnem se na Androidu uzavírá jedna významná kapitola. Vývojářská společnost Adobe oznámila, že 15. srpna odstraní z Google Play Store svou aplikaci Flash Player, což znamená, že si ji nebudou moct nainstalovat noví uživatelé. Omezeni budou také současní uživatelé, kteří sice budou moct Flash nadále používat při prohlížení internetových stránek, ale přijdou o možnost bezpečnostních aktualizací aplikace.

Flasah Player pro Android byl poprvé oznámen v dubnu 2010. V Android Marketu se objevil 16. srpna 2010, což znamená, že bez jediného dne bude aplikace z Android Marketu, respektive Google Play Store odstraněna přesně dva roky po uvedení. Trochu podivná oslava dvouletého výročí.

Flash pro Android se už od počátku potýkal s jedním obrovským problémem, kterým byl výkon. Načítání flashových stránek bylo většinou velmi pomalé, čemuž výrazně nepomohla ani aktualizace na verzi 10.2 v březnu 2011, která přinášela podporu vícejádrových procesorů a GPU renderování. V prosinci minulého roku se na světlo světa dostal Adobe Flash Player 11 s podporou Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich.

Adobe oznámilo konec Flash Playeru pro Android už před několika měsíci a až do dnešního dne společnost vydávala bezpečnostní aktualizace aplikace. Na nejnovější Android 4.1 Jelly Bean nebylo možné nikdy Flash nainstalovat oficiální cestou. Aplikaci si můžete nadále stáhnout z alternativních zdrojů, například z fóra xda-developers.

Bude vám Flash Player pro Android chybět nebo jste tento plugin stejně nepoužívali?

zdroj: ap

9 KOMENTÁŘE

 1. Je to škoda, i na starším Galaxy S (tj. jednojádro, CortexA9) jel v posledních verzích poměrně fajnově a třeba na přehrávání videacesky nebo YouTube videí, co nejsou na mobilech povolená naprosto dostačoval.
  Naštěstí je tu ale komunita a ta jej ke stažení nějaký ten pátek ještě uchová.

 2. Pro mne ma Flash velky vyznam!
  Denodenne si poustim vybrana videa ze zpravodaj.portalu, ktere vyhradne stale bezi ve Flashi.
  Zrusit ho bez jakekoliv nahrady nebylo moudre.
  Kdybych tak vedel, jak pro letosni verzi Galaxy Nexus s JB naportovat aplikaci Adobe Flash a AIR z meho SGS II, aby radne fungoval se stazenym intern.broswerem, ktery jeste bude podporovat Flash. Myslim, ze snad jediny broswer, ktery jeste podporuje Adobe je Opera, mozna se mylim.
  Snad komunita XDA neco vymysli, ale bez Rootu.

 3. Este ze existuje xda. Telefon bez flashu je ako lyzat cez igelitovy sacik. Android som si vybral prave pre flash. Vdaka adobe, pojde android slepou cestou Applu !!! RIP

 4. Je dobře, že flash přestaly podporovat. Aspoň donutí přejít ostatní na novější technologii- HTML5. a  navíc, mám takový pocit, že prohlížeč Skyfire, flash podporuje 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here