ZTE Nubia Z5 Mini se začne na podzim prodávat v ČR

0

ZTE začne na českém trhu nabízet smartphony pod svou prémiovou značkou Nubia, která byla dosud k dostání jen v Rusku a některých asijských zemích. Prvním zástupcem se stane v červenci představená Nubia Z5 Mini, která by při zachování slibované ceny mohla být prodejním trhákem.

Novinka by se u nás měla začít prodávat na přelomu října a listopadu. Cena byla předběžně stanovena na 8 000 Kč.

ZTE Nubia Z5 mini 2

Nubia Z5 Mini má displej o úhlopříčce 4,7″, což není ve srovnání s 5″ displejem klasické Nubie Z5 tak znatelný rozdíl, jako například mezi Samsungem Galaxy S4 a Galaxy S4 Mini. Obrazovka novinky má navíc velmi pěkné rozlišení 1280 x 720 pixelů a jejím výrobcem je japonský Sharp.

Uvnitř Nubie Z5 Mini tepe čtyřjádrový procesor Snadragon S4 Pro (APQ8064) s frekvencí 1,5 GHz a 2GB RAM. Vnitřní paměť má velikost 16 GB a je možné ji dále rozšířit pomocí slotu na micro SD karty. Smartphone podporuje sítě TD SCDMA, CDMA2000 a WCDMA, takže by jej mělo být možné bez problémů používat také u českých operátorů.

Jedním z hlavních lákadel hardwarové výbavy je fotoaparát, který nabídne rozlišení 13 megapixelů, snímač typu CMOS od Sony a světelností f/2.2. K pořízení kvalitnějších snímků by mělo pomoct i použití technologie NeoVision 2.0. Nechybí samozřejmě ani přední fotoaparát, který dostal nadprůměrné rozlišení 5 megapixelů.

Telefon má rozměry 134,8 x 65,7 x 10,3 mm a hmotnost 160 gramů. Slušnpou výdrž by měla zajistit nevyjímatelná baterie o kapacitě 2 300 mAh. Operačním systémem je Android 4.2 Jelly Bean s grafickou nadstavbou od výrobce.

zdroj: Mobilmania

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here