T-Mobile Move dostal aktualizaci na Android 2.3 Gingerbread

0

Příběh levného smartphonu T-Mobile Move a aktualizace na Gingerbread má šťastný konec. Nejprve T-Mobile sliboval, že update vydá do konce června, tak se ale nestalo a nakonec české zastoupení operátora vydání aktualizace úplně zrušilo. Důvodem bylo to, že „hardware T-Mobile Move je příliš starý a na Android 2.3 ani po několika opakovaných testováních výkonově nestačil.“ To byl velmi překvapivý krok, protože Alcatel One Touch 908, tj. nebrandovaná verze telefonu, dostal update už na jaře letošního roku.

Na konci září však nakonec došlo k vydání Androidu 2.3.4 Gingerbread pro T-Mobile Move. Aktualizaci je možno stáhnout a nainstalovat přes počítačový program Move Upgrade, který je k dispozici na stránkách Alcatelu. T-Mobile MoveMove pro T-Mobile vyrábí francouzsko-čínský Alcatel, překvapením tak není podobnost s Alcatelem One Touch 908. Velmi nízká cena T-Mobile Move napovídá, že půjde o telefon pro nenáročné zákazníky, kteří s Androidem teprve začínají.

T-Mobile Move nabídne 2,8″ displej s rozlišením 240×320 pixelů. Procesor nebude pochopitelně žádný high-end, pro tak malý displej a k základnímu používání ale 600 MHz dobře poslouží. K internetu se umí telefon připojit pomocí 3G rychlostí až 7,2 Mbit/s (HSDPA). 2MPx fotoaparát je určen k pořízení „nouzových“ snímků. Lépe snad poslouží Move jako hudební přehrávač, díky slotu až na 32GB paměťové karty microSD, který doplňuje skromnou 150MB interní paměť, nebude o místo pro hudební soubory nouze. Nechybí podpora GPS a díky dostupným navigačním aplikacím tak telefon můžete používat jako jednoduchou GPS navigaci do auta. Samozřejmostí je možnost stahování dalších aplikací z Android Marketu Google Play Store. Kromě Facebooku a Twitteru si tak uživatel může vyzkoušet třeba populární hru Angry Birds.

zdroj: tm

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here