[SPEKULACE] Herní centrum pro Android začátkem roku 2012

1

Po dlouhou dobu byly hry devízou hlavně výkonných počítačů. Poté se, hlavně na západě, dostali do hry konzole. Ty zabodovali mimo jiné i proto, že obsahovaly jedno centrální místo, odkud jste mohli dělat skoro vše. Ať šlo o porovnávání online výsledků, sledování kamarádů či jednoduchou komunikaci. A v poslední době se nám herní trh spolu se zvyklostmi z konzolí začíná přesouvat i na mobilní telefony. Vezměme si to popořadě, iOS zařízení mají GameCentrer, WP7 má zase Xbox live. Jen Android nemá zatím nic. A to přece škoda. Pryč jsou doby, kdy na Android přicházeli hry s velkým zpožděním po iOS, vždyť už existují i hry oznámené jen pro Android.

Google naštěstí tento problém vidí, a podle webu PocketGamer s tím dokonce něco dělá. Centrálního herního centra se ale jen tak nedočkáme, objevit by se mělo až koncem tohoto, pravděpodobněji však začátkem příštího roku.

Pustíme-li se do spekulací ještě dál, možná si vzpomeneme na slova ředitele Valve Gabe Newella, který uvedl, že Android vidí jako možnou další platformu pro Steam. Může se to zdát šílené, ale toto spojení by nakonec prospěla oběma stranám. Google by získal velikého partnera na poli her a Steam zase jeden z nejrychleji rostoucích trhů. A co je hlavní, v konečném důsledku by z toho těžili hlavně uživatelé.

Zdroj: PocketGamer

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here