[spekulace] Google Play přinese multiplatformní hraní

1

Úterní náhlé přejmenování Android Marketu na Android Play je pro většinu z nás stále poměrně záhadou. Kromě názvového sjednocení Google Music, Google Movies a Android Marketu totiž nepřineslo (kromě hromady zmatků) v podstatě nic nového.

A ani ono sjednocení názvů nedává samo o sobě valný smysl. Přeci jen daleko jasnější by bylo, kdyby se služby Google Music a Movies odtrhly od Android Marketu a fungovaly separátně. Bylo by tak jasně rozděleno, co patří jenom na Android a co naopak do Google cloudu určeného pro všechny a současně by nedošlo ke zmatení spousty majitelů zařízení s Androidem.

Jediným vysvětlením, které by tak dávalo alespoň minimální smysl, by tak bylo, že se Google snaží a do budoucna ještě i bude, sjednotit všechny služby do jedné a v podstatě nerozlišovat, kde běží. Tedy, že se pokusí nabídnout jeden obchod pro Chrome, Android i Google TV aplikace, hry, knížky, filmy a další.

Říkáte si, že jde o pouze o šílenou spekulaci? Možná ano, nicméně serveru Venturebeat se údajně svěřil group manager Google+, Punit Soni, a řekl:

“By next year, we will not be here talking about Google+ Games, Chrome Web Store games, Games for Native Client and Android games,” he said. “We will be talking about Google games.”

„Do příštího roku nebudeme již mluvit o Google+ hrách,  hrách dostupných skrze Google Chrome Web Store, hrách s nativními klienty a androidích hrách.“ „Budeme mluvit jen o Google hrách.“

Jak to nakonec dopadne je stále otázkou. Nicméně dá se poměrně snadno očekávat, že Google opravdu něco chystá a i, že to něco bude velmi zajímavé. Přeci jen kdyby k takovémuto propojení opravdu došlo, tak by vznikl opravdu zajímavý cloud nabízející vše od her, přes cloudové úložiště, email, chytrou televizi až po desktopový (Chrome OS) a mobilní operační systém.

zdroj: Venturebeat via droidgamers

 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here