Plány Qualcommu: 1,7GHz dvoujádro ještě letos, čtyřjádro v roce 2013

3

Výrobce procesorů Qualcomm se snaží držet krok s konkurencí a nyní vydala plán nových procesorů do konce roku 2013. Na konci letošního roku nebo  až v roce 2012 chce Qualcomm začít vyrábět 1,5 – 1,7GHz dvoujádrové procesory (1MB L2 Cache). Ještě příští rok se objeví dvoujádrové procesory taktované na 1 – 1,2 GHz (v závislosti na požadavcích výrobce telefonů či tabletů), doplněné o grafický čip Adreno 305, který by měl přiblížit grafiku Xboxu 360 nebo Playstationu 3. A v roce 2013 se konečně dočkáme čtyřjádrových pocesorů taktovaných na 2 – 2,5 GHz.

Plán vypadá poměrně dobře, ale jiní výrobci jsou ještě dále – například NVIDIA plánuje uvést do prvních zařízení čtyřjádrovou Tegru 3 (KAL-EL) do konce roku 2011.

zdroj: pha

3 KOMENTÁŘE

  1. Dve jadra se hodi, nevim jaky vliv bude mit 2 a vice Ghz na jadru, ale ctyr jadra uz jsou dle meho zbytecna, pokud chci strihat fullHD videa, tak na to mam prece PC. Vse uz bude jen o narocnych hrach a na to mam opet PC, vlastnil jsem PSP a zadny zazrak, PC je PC, i kdyz ne tak mobilni, ale mobil je prece jen pristroj na telefonovani, surfovani atp. nejakou tu hru si z nudy zahraju, ale kvuli tomu bych netouzil po mobilu s 2Ghz ctyrjadrem. Kez by vymysleli lepsi baterie.

  2. To já naopak zastávám názor, ať těch jader je víc, ale klidně nižší takty. Protože až bude systém plně optimalizován pro více jader, tak pak ať každé jádro zpracovává jinou činnost. Dobře to je vidět třeba u prohlížeče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here