Mozilla Firefox 19 – grafická témata, nižší hardwarové nároky a další

2

firefox new

Na velkých počítačích stále ještě poměrně populární internetový prohlížeč Mozilla Firefox se tento týden dočkal vydání nové – v pořadí již 19. verze a to jak na již zmíněné počítače, tak i mobilní telefony, Android nevyjímaje.

Kromě tradičních změn souvisejících s aktualizací vykreslovacího jádra Gecko, tedy lepší podpory některých CSS3 značek, HTML5 tagů a WeGbL, přinesla aktualizace také snížení hardwarových nároků. Mobilní Firefox nově spustíte i na zařízení s procesorem tikajícím na taktu 600 MHz a obrazovkou s rozlišením 480×320 (HVGA) obrazových bodů.

Kromě toho došlo také k přidání podpory grafických témat, která jsou stejně jako na velkém Firefoxu dostupná ze správy addonů, konkrétně v záložce Personals, opravě některých bugů, například toho s mazáním textu i za kurzorem, a rozšíření jazyků o tradiční a zjednodušenou čínštinu.

Ani nová verze se bohužel neobešla bez chyb. Již nyní je tak například známo, že v ní nemusí synchronizace s velkým FF fungovat v případě, že je nainstalovaná na zařízení ve více verzích, například ve finální a beta zároveň. Ví se také o problému s náhledovými obrázky záložek v tabletovém rozvržení.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj: mozzila realease notes

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here