Jak uložit Offline mapu v Google Maps? [NÁVOD]

3

Po poslední aktualizaci Google Maps na verzi 8 nám byla přidána možnost uložit si mapu pro pozdější použití. Stále nemůže použít tzv. turn-by-turn offline navigaci, přesto si konečně můžeme mapu stáhnout do zařízení a použít ji později. Uložení je jednoduché a uložená mapa nezabírá ani příliš místa. Verze 8.0 samozřejmě přinesla více funkcí, o těch si však můžete přečíst v článku o aktualizace (odkaz výše). My se podíváme na to, jak si mapu uložit.

google-maps-logo

Pro naši potřebuje jsme převzali návod z webu Phonearena, anglicky zdatní čtenáři jej v případě, že v telefonu možnost sami nenajdou, mohou přečíst také tam.

Návod

1. Klikněte na ikonu vašeho profilu

 Klikněte na ikonu vašeho profilu

2. Sjeďte dolů až k možnosti „Offline mapy“

Sjeďte dolů až k možnosti Offline mapy

3. Vyberte požadovanou část pro uložení

Vyberte požadovanou část pro uložení

4. Pokud cestujete někam dále, místo jednoduše vyhledáte a následně vámi vybranou oblast uložíte

Pokud cestujete někam dále, místo jednoduše vyhledáte a následně vámi vybranou oblast uložíte

5. Vyberte oblast (nesmí být příliš velká)

21

6. Pojmenujte mapu

Pojmenujte mapu

7. Upravte dle potřeby (přejmenujte, aktualizujte, vymažte)

Upravte dle potřeby

Naprosto jednoduché, přesto se může stát, že by se někdo mohl v aplikaci hůře orientovat, proto také vznikl tento návod. Pozoruhodná je v tomto případě zejména velikost souboru. Zrovna u zmíněné Paříže vidíme, že celá mapa zabrala pouhých 6 MB. Mapa vydrží v zařízení 30 dní, poté je nutno ji stáhnout znovu. Za tu dobu se však během cestování k připojení zcela jistě dostanete a jak je vidět, mnoho dat při opětovném stahování také nespotřebujete. Tato limitace je údajně nastavena proto, aby měl uživatel vždy aktuální data.

Zdroj: Phonearena

3 KOMENTÁŘE

  1. To je sice pěkné,bohužel offline navigaci třetích stran to nenahradí. Pro mne by to mělo význam,pokud by to nahradilo můj placený Navigon.
    Takže pouze taková e-mapa.

    • Máte pravdu, že klasickou offline navigaci to nenahradí, přesto si myslím, že využití u uživatelů, kteří si navigaci platit nechtějí, si najde. Na to, že je něco zdarma, totiž uživatelé slyší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here