Inteligentní domácnost od Samsungu, výrobce zvažuje koupi SmartThings

0

Inteligentní domácnost není v dnešní době ničím neobvyklým a do budoucna se zcela určitě stane standardním vybavením. Vždyť takové domácnosti fungují i dnes, jen není úplně běžné a rozšířené ovládání mobilním telefonem. Na stejném projektu pracují už jak Apple, tak Google. Nově se zřejmě přidá také Samsung, už podruhé. V minulosti totiž plány na inteligentní domácnost měl, ale nezískal si téměř žádné zákazníky. Rozhodně nelze mluvit o úspěchu.

products

 

Napodruhé k věci přistupuje jinak, jihokorejský gigant zvažuje koupi společnosti SmartThings. Tato společnost je výrobcem inteligentních zařízená do domácnosti. Firma by tak mohla vyrábět chytré vybavení, které by zapadalo do platformy Samsungu. Cena za SmartThings se pohybuje okolo 200 milionů dolarů.

Ovšem k tomu, aby byl schopný vůbec konkurovat Googlu nebo společnosti Apple nestačí pouze nová platforma. Budou potřeba také vysoké marketingové náklady a jak známo, s nimi měl v minulosti Samsung trochu problém. Právě ony a další faktory totiž stojí za předpokládaným propadem příjmů v budoucnu.

Současně to však v blízké budoucnosti bude obrovský trh. Téměř každé zařízení, každý spotřebič připojený do sítě s možností jej ovládat i mimo domov. Otevírá se zde velký prostor také pro nové bezpečností prvky apod. Společnosti se tak budou předhánět v tom, kdo nabídne nejlepší technologické řešení. Zároveň je však třeba si uvědomit, že s nástupem inteligentních spotřebičů už nemusíte domácnost zcela vlastnit vy a mít nad ní kontrolu – i když vám to tak možná zdaleka nepřipadne.

zdroj: techcrunch

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here