Huawei Ascend G300 se neoficiálně dočkal Androidu 4.4 KitKat

2

android_kitkat

Tato zpráva potěší majitele telefonu od společnosti Huawei, jenž byl minulé Vánoce velkým hitem. Konkrétně se jedná o model Ascend G300, který minulý rok zaujal především tím, že za cenu 4 tisíc korun nabídl 4″ displej a základní výkon. To vše na lákavém systému Android 4.0 ICS.

Uběhl rok a mezitím Android 4.0 ICS silně zastaral. Na trhu se momentálně všichni radují z Androidu 4.4, přičemž je více, než jasné, že tento telefon oficiální aktualizaci na tento systém nedostane. Naneštěstí se právě v tomto telefonu nachází optimalizace pro telefony s 512 MB RAM, což tento telefon splňuje.

Ačkoliv na MoDaCo fóru se téměř nic neděje, na českém Android fóru to naopak žije. Právě na tomto fóru totiž můžete v dnešní době nalézt systém Android 4.4 KitKat, který je určen pro model Ascend G300. Ačkoliv se nejedná o přímo českou výrobu, je až s údivem zajímavé, že na MoDaCo nenaleznete o tomto balíčku ani zmínku.

Systém v této chvíli dokáže nastartovat a obsahuje pár chyb – jedná se ovšem o jedno z prvních vydání a tak se nevylučuje, že v následujících balíčcích se chyby odstraní. Je také velmi pravděpodobné, že právě na tomto projektu postaví některý z MoDaCo vývojářů svoji následující ROM.

Pokud tedy máte alespoň trochu rádi experimenty, doporučuji navštívit tento odkaz, na kterém naleznete potřebné instalační balíčky pro Váš telefon.

Za případné poškození telefonu, které může vzniknout přehráváním systému, AndroidMarket.cz nezodpovídá.

 

Zdroj: vlastní

2 KOMENTÁŘE

  • Děkuji za upozornění. Bohužel, momentálně nemám G300 (vyměněno za LG G2 na recenzi) a Dazze samozřejmě znám.

   Tímto se omlouvám za případnou dezinformaci a děkuji za odkaz přímo na MoDaCo forum. 🙂

   Přeji hezký zbytek dne,
   Martin Kadlček

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here