HTC prý přehodnotí svou politiku zamykání bootloaderů

6

Firma HTC se v nedávné době rozhodla, že začne u nových zařízení (HTC Sensation, Evo 3D etc.) zamykat bootladery a znemožní tak jednoduché instalování uživatelsky upravených ROM. Tento krok byl ještě o trochu zajímavější, jelikož v přibližně stejné době Sony Ericsson oznámil, že od stejné věci upouští a Samsung se nechal slyšet, že to ani dělat nezačne.

Na HTC se naštěstí snesla poměrně masivní vlna kritiky od uživatelů a firma tak raději oznámila, že celou politiku zamykání ještě jednou pečlivé zváží. A to je rozhodně dobře, jsou to totiž právě uživatelské ROMky, které mohou zachránit telefon v případě, že oficiální ROM není úplně ideálně optimalizovaná a že takových případů máme poměrně dost, jmenujme například LG Optimus 2X nebo Samsung Galaxy S.

Update on Bootloaders

Thanks so much for providing feedback, we hear your concerns. Your satisfaction is a top priority for us and we’re working hard to ensure you have great experiences with our phones. We’re reviewing the issue and our policy around bootloaders and will provide more information soon. Thank you for your interest, support and willingness to share your feedback.

 

Děkujeme za poskytnutou zpětnou vazbu a váš zájem. Uspokojení vašich potřeb je jednou z našich nejvyšších priorit a snažíme se tak zajistit abyste měli s našimi telefony ty nejlepší zkušenosti. Ještě jednou zvážíme politiku ohledně bootloaderů, bližší informace očekávejte poměrně brzy.

Zdroj: androidcommunity

6 KOMENTÁŘE

  1. Podle toho jak starších modelů myslíš, ty „starší“ Desire etc. mají bootloader odemčený. Ohledně Sensation je možné, že vyjde aktualizace, která jej odemkne / HTC zveřejní návod jak na to. A nebo budou mít tito uživatelé prostě smůlu a to je, alespoň podle mne, nejpravděpodobnější varianta.

  2. to: guldy – tady se jedná jen o nová zařízení. Nemusíš mít strach.

    HTC mám rád, ale toto by bolo od nich opravdu rána pod pás. Když si vezmu, že neofiko ROMky jsou mnohem lepší jak od výrobce. Hlavně neofiko ROMky neobsahují takový balast něčeho skoro nepoužitelného.

  3. Osobně také politiku zamykání nechápu, vždyť takové SGS uživatelské ROMky v podstatě zachránili před nekonečným hněvem zdatnějších uživatelů. Nebýt nich tak příště do Samsungu rozhodně nejdu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here