Google potvrdil ASUS Google TV na CESU

0

Google TV není v našich končinách příliš známá, jedná se v podstatě o zařízení připojené k TV, které běží na Androidu a díky tomu můžete využívat krom speciálního obsahu od Googlu i klasické Android aplikace. I když tato služba k nám oficiálně nezavítala, v USA je Google TV populární a „hardware“ pro ni vyrábí společnosti jako je TCL, Vizio, LG a Sony.

Na Google TV blogu se objevila informace o chystaném zařízení od ASUSU. ASUS má v plánu vyrábět Google TV zařízení a jejich „prvotinou“ by se měl stát „Qube“. O samotném zařízení prakticky nic konkrétního nevíme, ale po CESU bychom měli vědět víc.

Vyvstává otázka, proč by nás měla nějaká Google TV zajímat? Vždyť v Česku není ani dostupná. Na to existuje jednoduchá odpověď. Google nedávno uveřejnil, že má v plánu rozšířit „plnohodnotný“ Play Store i do dalších zemí mimo velké trhy (USA,Německo, Velká Británie). Pro pořádek „plnohodnotný“ Play Store umožňuje nákup knih, filmů, seriálů a hlavně smartphonů (Nexus 4) a tabletů (Nexus 10/7). Tím pádem, kdyby se k nám dostal opravdový Play Store, mohlo by to předznamenávat i příchod Google TV, právě ta je totiž hlavně o multimediálním obsahu.

Zdroj: androidcentral.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here