Google Play v útratách za hry překonal handheldy od Nintenda a Sony

0

idc-data-games

O tom, že se v posledních dvou letech čím dál tím více herního průmyslu přesouvá na mobilní platformy, asi není třeba nikterak rozsáhle debatovat. Až doposud ale platilo, že v útratách za hry vedl jablíčkový iOS a za ním se, byť se slušným odstupem, stále držely specializované herní přenosné konzole, z většiny tedy Nintento 3DS a PS Vita. Až na třetím místě byl, zas s odstupem, Android.

A právě druhé a třetí místo se v druhém čtvrtletí letošního roku podle analytické společnosti IDC změnilo. Hráči po celém světě poprvé utratili více na Google Play než na Nintentu 3DS a PS Vita. Rozdíl je prozatím poměrně zanedbatelný, pokud bude ale vývoj pokračovat jako doposud, tak se poměrně brzy výrazně zvětší. Zatímco totiž útraty na Google Play, a abychom byli fér i Apple AppStore, rostou, tak u specializovaných herních konzolí naopak padají.

Další poměrně zajímavou informací je to, že údajně celých 40 % uživatelů konzolí hraje také na mobilních zařízeních.

Samozřejmě je možné, že se trend časem zvrátí, Sony se na právě probíhajícím gamesconu přeci jen na Vitu poměrně výrazně zaměřilo. Vzhledem k postupnému rozšiřováním chytrých mobilních zařízení a učením uživatelů za obsah platit bych ale spíše vsadil na mobilní zařízení.

A co z toho plyne pro nás? Inu, nejspíše se dočkáme více kvalitních her pro Android a méně exkluzivit pro handheldy, a to je dobře!

Zdroj: Talk Android

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here