Google Maps přicházejí s offline verzí, Google Earth s 3D prohlídkou měst

5

Google k příležitosti vývojářské konference Google I/O v San Francisku aktualizoval velké množství svých aplikací. Jednimi z nich jsou Google Maps a Google Earth, na které se podíváme v tomto článku.

Mapy Google

  

Google Maps příchzejí s možností uložení vámi vybraných map do paměti telefonu, abyste k ním měli přístup offline (bez připojení k internetu).Tato funkce si jistě najde své využití například před cestou do zahraničí nebo v případě, že nemáte datový tarif a mapy chctete doma stáhnout přes Wi-Fi. Stačí jen otevřít menu, kliknout na tlačítko „Zpřístupnit offline“ a následně pomocí čtverce zvolit libovolnou oblast na mapě. Následně dojde ke stažení map na SD kartu nebo do paměti telefonu. Celá funkce má ale jednu obrovskou nevýhodu, zejména pro uživatele z České republiky. Offline mapy totiž zatím nejsou dostupné na většině našeho území.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Google Earth

Aktualizace se dočkala také aplikace Google Earth pro Android, která je tak nyní ve verzi 7.0. Novinkou jsou 3D snímky vybraných měst. Funkce je dostupná zejména v některých amerických městech, z evropských je k dispozici například Řím. Další novou funkcí jsou prohlídky vybraných zajímavých míst. Pokud kliknete na záložku v dolní části obrazovky, zobrazí seznam míst v oolí, pro které jsou prohlídky dostupné. Při prohlídce vám bude daná budova zobrazena ve 3D ze všech úhlů pohledu a v horní části se zobrazí základní údaje o této budově.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

5 KOMENTÁŘE

  1. Me se aktualizace projevila i na Androidu 2.3.7 Ale jak pisete 
    1) „offline mapy nejsou pro tuto oblast dostupne“
    2) pokud by i byly dostupne, tak jakmile to clovek odzoomuje tak, aby si ulozil vetsi uzemi, aplikace hlasi, ze vybrana oblast je moc velka a je potreba ji priblizit.

    Popravde jsem cekal, ze „offline google mapy“ bude znamenat moznost stahnout si pres nejakeho spravce map napr. mapu celeho statu/republiky. No treba na to jeste casem dojde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here