Celá třetina všech chytrých telefonů s Androidem míří na čínský trh

1

Význam Číny na trhu chytrých mobilních telefonů jsme v posledních několika měsících zmiňovali nespočetněkrát. Konkrétně jsme psali například o tamním rekordním podílu androidích zařízení, Číně jako velkém odbytišti HTC Buttefly nebo předpovědi předběhnutí Samsungu Lenovem.

A není to žádná náhoda, právě čínský trh je totiž pro androidí výrobce tím bezesporu nejdůležitějším. Podle analytické společnosti informatandm se na něm konkrétně v roce 2012 prodalo celých 33 % všech celosvětově vyrobených androidích zařízení. S velkým odstupem druhý je pak v pořadí trh americký, který drží 11 % celosvětové distribuce.

Tento nepoměr se pak v příštím roce nejspíše ještě zvětší. Čínský trh totiž mezi roky 2011 a 2012 vykázal rekordní růst 81 %, přičemž nic nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít ke zpomalení, spíše naopak.

Pro ilustraci o jak ohromném růstu se tu bavíme. Počet pouze v Číně prodaných chytrých zařízení za rok 2012 byl o 45 % větší, než počet všech celosvětově prodaných chytrých zařízení v roce 2011.

Bohužel se nedá jednoznačně tvrdit o úspěchu. Právě Čína je totiž kromě jiného také jedním z největších zdrojů androidího pirátství, fragmentace a googlem nepodporovaných derivátu Androidu. Odhaduje se, že celých 41 % tamních telefonů je postavených na upraveném Androidu, jako například Baidu, Anzhi a podobných.

Zdroj: talk, informa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here