Benchmark: iPhone 4S vs. konkurence s Androidem

3

Server anandtech zveřejnil výsledky benchmark testů porovnávajících výkon webového prohlížeče a grafického čipu. V testu se objevuje i nejnovější iPhone 4S, který se  utkal s konkurenty v podobě telefonů a tabletů s Androidem i starších verzí Apple iPhonu.

Benchmark výkonu internetových prohlížečů


iPhonu 4S uniklo vítězství v rychlosti JavaScriptu jen o několik bodů. Jeho jediným pokořitelem se stal Samsung Galaxy Tab 8.9 s Androidem 3.1 Honeycomb a procesorem Tegra 2. Podobná situace se opakovala v testu BrowserMarks, tam ale naopak o několik bodů zvítězil iPhone 4S. V obou benchmarcích měly zmíněné přístroje velký náskok nad ostatními.
Zejména v testu prohlížečů je, kromě hardwarové konfigurace zařízení, důležitá také optimalizace softwaru. Některé telefony s podobnou hardwarovou výbavou proto skončili na opačných místech žebříčku, z důvodu rozdílných verzí prohlížečů a operačních systémů.

Benchmark výkonu grafických čipů


I přes pouze 800MHz procesor se iPhonu 4S podařilo dosáhnout velmi dobrých výsledků v testu výkonu (73,1 FPS). Telefony s Androidem a mnohem výkonnějšími procesory byli v benchmarku daleko za nimi. Například třetí Samsung Galaxy S II dosáhl téměř dvakrát horšího výsledku než nejnovější iPhone.

zdroj: anandtech
via ap

3 KOMENTÁŘE

  1. Dříve jsme se honili za MPx, teď se honíme za MHz. Je hezké, že Apple nedělá pro oči lidí (víc MPx/MHz tím líp) ale dělá to podle sebe a doufá, že jsou lidi rozumní. Škoda roztříštěnosti Androidu, kdyby se optimalizoval na pouze jedno zařízení tento OS tak by mohl být zajímavou konkurencí vzhledem ke kvalitě (ne v prodejnosti).

    • Ale vždyť on by nemusel být jen na jedno zařízení. Stačil by trochu větší dohled Googlu, něco jako u Honeycomb tabletů nebo u WP7 zařízení (jako to dělá MS).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here