Apple chce donutit GetJar aby přestal používat spojení App Store

4

Po částečné prohře v soudním sporu vůči Amazonu se Apple rozhodl, že zkusí zažalovat kvůli používání slova App Store další firmu. Tentokráte si vzal na paškál pravděpodobně třetí nejpopulárnější Androidí market – GetJar. Možná se divíte, co má GetJar společného se souslovím ‚App Store‘, inu nic moc, v podstatě je jen používá v textech u svého obchodu s aplikacemi. A to se Applu nelíbí.

Zatím tedy nedošlo přímo k podání žaloby. Právníci GetJaru teprve 22. července obdrželi dopis od Applu, který požadoval okamžité nahrazení spojení App Store něčím neutrálnějším jako například ‚mobile download service‘ (Mobilní stahovací služba) nebo ‚application download service‘ (Služba pro stahování aplikací), ale vzhledem k tomu, že GetJar veřejně oznámil, že na podmínky nepřistoupí, tak na sebe asi žaloba nenechá dlouho čekat.

Ačkoliv jsem ještě u Amazon AppStore Apple trochu chápal, tak zde jen kroutím hlavou. Dobře, chápu, když Apple nechce, aby si někdo pojmenoval e-shop s aplikacemi stejně jako on sám, ale aby zakazoval obecné používání daného slova i v tiskových zprávách a ostatních materiálech mi přijde už opravdu trochu uhozené.

A co si o celé kauze myslíte Vy?

Zdroj: getjarblog, wall street journal

4 KOMENTÁŘE

  1. To mne poser, není náhodou App zkrácenina od slova „Application“ a co tohle má společné výhradně s Apple? Aplikace snad může prodávat každý! Ti parchanti jsou nějak vztahovační.

    Apple používá komponenty od Samsungu ale Samsung prý kopíruje Apple. Java běžně na Android spustit nelze. Musí se instalovat doplněk pro který z 99% není důvod. Ale Oracle žaluje Google.

    Kdo neumí přidat do kroku přidává do křiku. Tihle vyžírkově mne začínají srát. A to jsem Apple měl mnoho let rád.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here