Android TV – objevení Ameriky?

2

Operační systém s robútkem ve znaku vskutku začíná dobývat jedno elektronické odvětí za druhým a za svou cestu se mu podařilo dobýt telefony, pokračujíc přes tablety a v poslední době také v chytrých hodinkách, které zažívají boom vskutku nevídaných rozměrů. A tak si mnozí představitelé zjevně začali klást dotaz – kdepak se ještě Android neobjevil? A ano, odpověď zní televize.

Android TV

OBJEVENÍ AMERIKY

Ačkoliv mnozí neznalí mohou toto považovat za inovativní krok s cílem rozšířit pole působnosti a vytvořit televizory o něco atraktivnější pro veřejnost, další skupina lidí může prohlásit, že se chytré televize vyskytují na trhu už nějaký ten pátek. Ani v případě tohoto sporu se nevytratí tzv. jádro pudla a tím je definice slov „chytrá televize“.

Mnohé dnešní televize si totiž dokáží poradit nejen s internetovým připojením, ale také s přehráváním médií ( byť pouze v případě médií uložených na USB Flash discích ), čímž se televize posunuly k „vyššímu levelu“ v porovnání s minulostí, kdy se jednalo jen a pouze o promítače obrazů vycházejících z jiných zařízení ( například DVD přehrávač či konzole, v minulosti například VHS ). A tak otázkou vyřčenou z úst mnoha konzumentů je – co přijde dál?

Samotná idea zkonvertovat obsah a funkce nacházející se na dosavadních zařízení s operačním systémem Android se nezdá být nikterak ideální (především pro uživatele telefonů s HDMI výstupem je toto vskutku „objevení Ameriky“ ), ale musíme brát v potaz to, že někteří kupci Android TV nedisponují mobilním telefonem s HDMI výstupem, čímž by mohla tato skupina zákazníků tuto novinku značně ocenit – přeci jen, proč si pouštět nějaký film na displeji mobilního telefonu, když si jej můžete pustit na televizi, která velikostí a mnohdy i v kvalitě přenesení audia a videa strčí mobilní telefony do kapsy.

Android TV1

JSOU JIŽ NĚJAKÁ ZAŘÍZENÍ NA TRHU?

Jistěže jsou! Na trhu si už můžeme zakoupit například televizory Phillips ( konkrétněji modely 8109,8209, 8809 a 9800) s tímto operačním systémem. Ovšem nesmíme pozapomenout na to, že se jedná o vskutku revoluční novinku, a tak se připravte, že pokud budete mít o jedno z vypsaných zařízení zájem, připravte si nejméně 50 tisíc korun. Rozhodně se tedy nedá říct, že tato zařízení jsou za hubičku, ovšem musíte brát v zřetel to, že za novátorské technologie se skoro všude platí až nekřesťanské peníze.

ZÁVĚR

Ať již se na chytré televize díváme z jakéhokoliv úhlu, můžeme si být jisti, že se jedná o jeden z kroků posouvajících využitelnost televizních zařízení do vskutku výsostných výšin. Ovšem z těchto výšin momentálně pochází i cenová politika modelů vybavených operačním systémem Android TV… ale jak tomu bývá, v průběhu času se jistojistě představí i modely, jejichž nákupní náklady budou akceptovatelné i pro méně movité členy společnosti. Ovšem otázkou bude, co si pro nás připraví výrobci dál…

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here