Algoritmus v Google Fotkách označoval lidi s tmavou barvou pleťi jako gorily

2

fotky google

Společnost Google na nedávnem Google I/O představila nové cloudové řešení pro fotografie Google Fotky. Vyjma neomezeného prostoru pro fotografie zdarma nabízí tato služba několik vychytávek. Jednou z nich je rozpoznání objektů na nahraných fotografiích.

Algoritmus automaticky označuje jednotlivé objekty napříč fotografiemi, vy si pak můžete nechat zobrazit fotografie pouze se psem, kočkou či jakýmkoliv jiným objektem. Právě u tohoto automatického označování se vyskytla chyba, kdy algoritum lidi s tmavou barvou pleti označil jako gorily. Jeden takovýto případ zveřejnila na Twitteru Jacky Alciné. Té se ihned  za danou chybu omluvil Yonathan Zunger Chief Social Architect z Googlu.

Google ihned problém vyřešil stažením gorilího štítků z aplikace, uvidíme zdali se podaří Googlu vylepšit algoritmus a gorilí štítek se opět objeví v Google Fotkách.

Zdroj: androidauthority.com

2 KOMENTÁŘE

  1. No a? Když na té fotce tak vypadají? To nemíním nijak rasisticky, ale lidé i gorily jsou primáti a jsou si obecně podobní, gorily jsou černé, černoši jsou… no taky černí 🙂 A jestliže jde o fotku s takhle mizerným světlem a kvalitou, na který ta holka navíc ještě dělá opičí xichty, tak se to dá vcelku pochopit .

    • Jsem zvědavý kdy lidem dojde že lidé žádný primáti nejsou. 🙂 Už to bylo vyvráceno xkrát. Jen v čechách jedeme pořád to samé. 😀 Už mě to unavuje.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here