Sony Xperia Sola s 3,7″ displejem a revolučním způsobem ovládání

1

Sony dnes oficiálně představilo smartphone Xperia Sola, který už dříve unikl pod kódovým označením „MT27i Pepper„.

Sony Xperia Sola je telefon střední třídy, který svou velikostí i výbavou zapadá mezi Xperii U a Xperii P představené na veletrhu MWC 2012. Novinka má 3,7″ displej s rozlišením 854×480 pixelů a technologií Bravia pro výraznější zobrazení barev, před poškozením ho chrání sklo odolné proti poškrabání. Revoluční je funkce označovaná jako „floating touch“, která umožňuje telefon ovládat bez dotknutí se displeje. Pokud pohybujete prstem v malé výšce na displejem, je tento pohyb snímán přední kamerou. Tato funkce, která usnadní například prohlížení internetových stránek,je v současné době dostupná jen v základním uživatelském rozhraní a v nativních aplikací, brzy by se ale funkce měla objevit i v některých aplikacích třetích stran.

Xperia Sola je dodávána spolu s dvojicí „chytrých koleček“ Xperia SmartTag, pomocí kterých lze na telefonu jediným dotekem zapnout předem definované funkce. Telefon a toto příslušenství spolu totiž komunikují přes technologii NFC. Jediným dotekem můžete například vypnout veškeré technologie připojení k internetu před tím, než jdete spát nebo zapnout bluetooth a GPS při vstupu do auta. Inteligentní štítky Xperia SmartTag jsou vybaveny také otvorem, takže si je můžete pověsit na šňůrku nebo přidat na klíče.

  

Nejnovější smartphone od Sony je vybaven také dvoujádrovým procesorem ST-Ericsson taktovaným na 1 GHz, 512MB RAM a 8GB vnitřní pamětí, kterou lze rozšířit pomocí slotu na microSD karty. Nechybí ani zadní kamera s rozlišením 5 megapixelů a podpora technologie připojení k internetu HSPA+. Kvalitní a hlasitý zvuk zajistí podpora technologie xLOUD a 3D prostorového zvuku. Baterie by podle Sony měla vydržet až 6 hodin hovoru, 6 hodin přehrávání videa nebo 40 hodin přehrávání hudby. Operačním systémem bude zpočátku Android 2.3 Gingerbread, během letošního léta ale japonský výrobce vydá aktualizaci na nejnovější Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Sony Xperia Sola se začne prodávat na většině světových trzích ve druhém 2012. K dispozici bude v černém, bílém a červeném provedení.

  

http://www.youtube.com/watch?v=vESGv2O5mhQ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here