Sony představilo Xperia J1 Compact|Výkonný hardware a skvělý design

0

Poté, co Sony zjistilo, že jejich zákazníci si odmítají kupovat novou vlajkovou loď co půl roku, se rozhodlo vrátit se zpět k ročnímu cyklu vydávání vlajkových lodí a nové Xperie Z4 se tak dočkáme nejspíš až na veletrhu IFA v Berlíně, kde byla před rokem představena Xperia Z3.

 J1C

Sony Xperia J1 Compact je velmi podobná řadě Xperia Z a nabídne tak špičkový hardware a skvělý design v malém těle (128mm x 65mm x 9.7mm).

 J1C5

Jako první Vás na telefonu určitě zaujme displej, který se oproti Xperia Z3 Compact zmenšil o 0,3″ na celkových 4,3″ a disponuje rozlišením 1280 x 720 px, takže celková jemnost displeje činí 341 PPI. Kolem displeje se bohužel usadily relativně velké rámečky, což může pokazit celkový dojem z tohoto modelu. Pod kapotou tepe čtyřjádrový Snapdragon 800 o taktu 2,2 GHz, kterému sekundují 2 GB operační paměti RAM. Úložiště Vám nabídne 16 GB místa pro vaše aplikace a data a bude rozšiřitelné pomocí SD karet. Fotoaparáty nabídnou rozlišení 20,7 MP resp. 2,2 MP. Model nabídne Wi-Fi ve standardech a/b/g/n/ac, LTE, Bluetooth 4.0 a jak je u Sony samozřejmostí tak i NFC. Některé uživatele by ještě mohla zaujmout zvýšená odolnost proti prachu a vodě. Baterie nabídne hodnotu 2 300 mAh a úsporný mód.

 J1C3

Novinka je zatím bohužel určena jen pro Japonský trh za cenu 490$ a o světové dostupnosti zatím nepadla žádná zmínka.

 J1C2 J1C4

Zdroj: phonearena.com, gsmdome.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here