Samsung Galaxy S5 by mohl mít detekci pohybu hlavy

0

Vlajkové lodě mobilního výrobce Samsung přicházejí s každou vydanou generací s novými softwarovými funkcemi. Podle nyní dostupných informací by zatím nepředstavený Samsung Galaxy S5 mohl podporovat detekci pohybu hlavy.

samsung-galaxy-s5-eye-head-tracking-patent-1

Na internetových stránkách European Patent Office (EPO) se objevil dokument, který zobrazuje patentovou žádost společnosti Samsung Electronics. K předchozím funkcím jako byl Smart Stay nebo Smart Pause by tedy mohla přibýt ještě funkce další. Ze zmíněné patentové žádosti a obsažených obrázků v ní obsažených vyplývá, že budou detekovány rozdílné pohyby hlavy.

Bude to například kývnutí hlavou nebo mrknutí, které požadovanou reakci vyvolají. U kývnutí hlavou doleva bychom se mohli v prohlížeči vrátit o stránku zpět, u kývnutí doprava bychom se posunuli na stránku následující. Natočení hlavou by mohlo také vyvolat určitou interakci, která by se ovšem lišila podle směru a úhlu, jakým by byla natočena. Bylo by jistě zajímavé, kdyby mohly být reakce zařízení alespoň částečně přizpůsobitelné podle požadavků uživatele.

Patent byl publikován teprve před pár dny, přesto se jeho stáří datuje do poloviny loňského roku. Je tedy možné, že bychom se s těmito funkcemi mohli setkat již u Galaxy S5. Samsung dozajista patří ke společnostem, které se snaží stále inovovat svoje technologie a nasazení této či podobné funkce by bylo krokem logickým. Dle mého názoru jsou podobné funkce uživatelsky užitečné a v tomto případě zároveň reálně proveditelné a časově zvládnutelné.

Zdroj: Sammobile

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here