Polaroid představil na CESu dva nové telefony

0

Každoroční mobilní konference CES pořádaná v Las Vegas není jen o velkých jménech typu Samsung, Sony nebo LG, ale i o menší společnostech, které zatím neměly příležitost se nějak výrazně zapsat do mobilní historie. Mezi ně patří i Polaroid, jenž na letošním CESu představil dva nové telefony, Polaroid Power a Polaroid Snap.

Polaroid Snap

Polaroid je levnější model s nižšími specifikacemi. Dostupný bude v třech variantách, co se týče úhlopříčky- 5,0″ , 5,5″ a 6,0″, mírným zklamáním však je nižší rozlišení 1280 x 720px, které je zachováno na všech třech variantách stejné. PPI se tak postupně snižuje a u největší 6″ úhlopříčky je na necelých 250 PPI.

Polaroid Snap

Snap bude poháněn čtyřjádrovým procesorem od neznámého výrobce, k čemuž mu dopomůžou 1 GB nebo 2 GB operační paměti RAM v závislosti na Vámi zvolené paměťové variantě. Kromě netradiční volby úhlopříčky si totiž můžete vybrat i jak velkou kapacitu má Vaše zařízení mít. Volba je mezi 8 GB a 16 GB. Dvojice kamer nabídne rozlišení 13MP vzadu a 5MP na přední kameře. Oba dva foťáky by měly mít k dispozici LED blesk.

Jako příjemný bonus nabídne Polaroid Snap i anténu pro příjem LTE. Operační systém bohužel zatím nebude nejnovější verze 6.0 Marshmallow, ale „jen“ 5.1 Lollipop. Polaroid však slibuje v budoucnosti update. Cena se pohybuje mezi necelými 3250 – 4500 korunami a závisí na velikosti displeje.

Polaroid Power

Polaroid Power je dražší a vybavenější tabletofon s 6″ FullHD displejem. Procesor nabídne osm jader, ale opět nevíme o jaké frekvenci a od jakého výrobce. Oproti levnějšímu Polaroid Snap nabídne Power štědré 3 GB RAM a 32 GB vnitřního úložiště.

Polaroid Power

Zadní 13 MP fotoaparát zůstal zachován, ale přední kamerka vyskočila na 8 MP. Na druhou stranu ale ztratila přední světlo, což může být pro někoho nevýhoda. Pokud jste si mysleli, že Power v názvu znamená velkou baterii, tak jste měli pravdu, ale zároveň jste se mýlili. Na jedné straně má baterie telefonu kapacit 3000 mAh, a to, přiznejme si, nejsou nijak závratná čísla, avšak na stranně druhé Vám Polaroid k telefonu přibalí power banku s kapacitou 8000 mAh. Podpora LTE i Android 5.1 s pozdějším updatem na 6.0 zůstaly stejně jako u Snapu zachovány.

Cena za Polaroid Power se bude pohybovat okolo 6300 korun, což není zas tak závratná částka vzhledem k hardwaru přístroje.

Zdroj: Gsmarena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here