Podívejte se proč Galaxy S7 odolává vodě

1

galaxy-s7-waterproof-ip68-4

Samsung Galaxy S7 a S7 Edge jsou nepochybně dva skvělé smartphony vyrobené z kvalitních materiálů. Jedna z hlavních funkcí, která S7 odlišuje od ostatních smartphonů je certifikace IP68.

Pokud jste zvědaví, jaké technologie a bezpečnostní opatření přijal Samsung, aby dosáhl IP68 u svých zařízení. YouTuber JerryRigEverything by mohlo objasnit určité pochybnosti v níže uvedeném videu.

youtu.be/B4KOg7g1zfE

Jihokorejská společnost používá především pryžové těsnění a silikonové chrániče, které chrání některé slabší stránky, jako je konektor pro sluchátka, tlačítko napájení a vozítko pro SIM kartu a SD.

Nejzajímavější je ale řešení, jež chrání reproduktor. Konstruktéři zde totiž použily membránu z velmi jemné síťoviny, která používá povrchové napětí, aby propouštěla pouze vzduch, a ne vodu. Tato technologie však odolává asi do hloubky 1,5 / 2 metry, poté by byl na síťovinu příliš velký tlak.

zdroj

1 komentář

  1. No možná, až bude nějaký opravdu voděodolný smartphone s výkonným HW a výrobce bude garantovat voděodolnost i do několika desítek metrů, tak pak to bude mít cenu. Zatím je to jenom nějaké číslo, které je prakticky k ničemu, protože jakmile se do telefonu dostane voda, zaruka je pryč…tak proč to tam vůbec je, když se s tím do vody nesmí? Ano, je fajn, že je tam nějaká voděodolnost, ale k čemu to je, když obyčejný déšť nebo pád do kaluže nepoškodí ani telefon bez této certifikace?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here