Panasonic představil „šílený“ telefon z rodiny Lumix

0

nexus2cee_061_FY2014_LUMIX_Smart_Camera_CM1_OM3Včera v noci společnost Panasonic představila něco, o čem opravdu nevím, kam to mám ve své hlavě zařadit. Ačkoli se dle slov Panasonicu jedná o telefon, ve své hlavě toto zařízení pořád řadím mezi fotoaparáty. Budeme ale věřit společnosti Panasonic a budeme tedy o tomto zařízení mluvit jako o telefonu.

Telefon, který společnost představila, se vysoce nápadně podobá konceptu, se kterým již přišla společnost Samsung u svého modelu Galaxy Zoom, se kterým moc velký úspěch nesklidila. Panasonic si ale řekl, že něco takového zkusí i on, což dopadlo (abychom si pravdu řekli) poměrně zajímavě.

Zařízení, které nese označení CM1, bychom mohli zařadit (alespoň dle hardware) do nejvyšší třídy. V telefonu totiž nalezneme čtyř-jádrový Snapdragon 800, který tepe na frekvenci @2,3GHz. Procesoru následně napomáhá operační paměť o velikosti 2GB. Co se týče displeje, nalezneme zde 4,7″ displej s 1080p rozlišením. Co se týče baterie, telefon nabídne baterii o kapacitě 2600mAh.

nexus2cee_vs09-15_1303s_verge_super_wide

Nyní ale přejdeme na fotoaparát. Jak jsem již řekl, jedná se o podobný styl, jako již předvedla společnost Samsung u modelu Galaxy Zoom. Můžeme tedy očekávat vysunovaní objektiv fotoaparátu, který má (dle slov Panasonicu) naprosto gigantický (ve srovnání s ostatními telefony) snímač fotoaparátu. Snímač by totiž měl mít velikost jednoho palce, což je již opravdu velká velikost.

Co se týče rozlišení, fotoaparát nabídne 20MP rozlišení, přičemž objektiv, který je součástí telefonu, Vám nabídne světelnost 2,8, která se již řadí mezi špičkovou. Velkou zajímavostí je taky manuální ostřící kroužek na objektivu, který na telefonu běžně nevidíme. O výrobu tohoto speciálního objektivu se postarala společnost Leica.

Samozřejmě, za kvalitu se platí, a tak stejně špičková je i cena. Ta byla oznámena na cenovce 900 EUR (zhruba 25 tisíc korun), přičemž do prodeje se tento telefon dostane ještě letos – konkrétně v listopadu, a to na německém a francouském trhu.

 

Zdroj: AndroidPolice

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here