Panasonic Lumix míří do USA za 1000 dolarů v předprodeji

0


Panasonic-Lumix-CM1-1

Společnost Panasonic představila na letošním veletrhu CES zajímavý a netradiční kousek s celým názvem Panasonic Lumix DMC-CM1. Toto zařízení nabídne spojení výhod chytrého telefonu a fotoaparátu, protože telefon je vybaven kvalitním 20MP zadním fotoaparátem, pomocí kterého zachytíte perfektní snímky. Telefon totiž dokáže zachytit i 4K video, ale moc snímků za sekundu nečekejte.

Telefon pohání 4 jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 o frekvenci 2,3 GHz spolu s 2 GB RAM. Úložiště je velké jen 16 GB, ale je rozšiřitelné o microSD kartu, kterou jistě použijete u natáčení 4K videa. Na přední straně je umístěn displej o velikosti 4,7 palce (1080 x 1920). Dále je telefon vybaven Wi-Fi a LTE. Zařízení běží na Androidu 4.4, ale je přislíben Android 5.0

Nevýhoda tohoto přístroje spočívá v tom, že na normální nošení v kapse je docela objemný a nejspíš to nebude to nejpohodlnější řešení, ale musíme uznat, že je tenčí, než většina fotoaparátů na trhu. V USA jde telefon předobjednat za 1000 dolarů, což je podle nás přemrštěná částka. Vhodná alternativa s podobnými specifikacemi je Samsung Galaxy K zoom.

Panasonic-Lumix-CM1-3Panasonic-Lumix-CM1-2Panasonic-Lumix-CM1-0

 

Zdroj: phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here