Nejlepší smartphony ve zlaté

0

Za dobu přibližně posledního roku se do obliby začaly dostávat i jiné barvy telefonů, než obyčejná černá, či neméně obvyklejší bílá. Ono vlastně v oblibě i jiné barvy být mohly, ale výrobci se touto tématikou příliš nezaobírali, takže k vidění byly pouze dvě výše zmíněné barvy občas doplněné nějakou limitovanou edicí, či další barvou (červená, modrá…).

Jenomže mezi těmito barvami se objevila jedna, která dýchá luxusem a není to stříbrná nebo šedá. Máme na mysli zlatou, jež se k zákazníkům v největším množství dostala zřejmě s iPhonem 5S (označována jako „champagne“). A protože se tato barva vcelku ujala a stala se příjemným oživením sortimentu, chytlo se více výrobců a to je jen dobře. Níže se můžete podívat na seznam aktuálně nejlepších telefonů, které jsou ve zlaté variantě vyráběny ve velkých seriích (ne limitované edice ze skutečného zlata).

Apple iPhone 6 a 6 Plus

Ještě žhavá novinka, která jako jediná z tohoto seznamu nevyužívá operačního systému Android. I když je iPhone 6 novou generací, která není jen upgradem iPhonu 5S, je k dostání v totožných barevných provedeních. Zlaté jsou boky a záda telefonu, přední strana je bílá, tedy kromě ohraničení Homebuttonu, které je také zlaté.

HTC One (M8)

Nástupce M7 byl představen březnu. M8 disponuje celokovovým tělem s drobnými plastovými předěly jednotlivých dílů. Ve srovnání s iPhony sází HTC pro doplnění místo bílé na černou barvu.

Huawei Ascend Mate 7

Ascend Mate 7 byl jedním z největších taháků na veletrhu IFA 2014. Stalo se tak především díky krásnému designu, který jistě každému připomene HTC One Max a to dokonce i po rozměrové stránce. Také Ascend Mate 7 je vyroben z hliníku.

LG G3

První, ale jistě ne poslední telefon tohoto seznamu, který vsadil na plast i když u LG G3 je onen plast udělán tak, že vypadá téměř jako kov. G3 je jeden z mála telefonů, jehož displej disponuje obrovským rozlišením 2560 x 1440 bodů.

Samsung Galaxy Alpha

Samsung konečně pochopil, že vrcholný telefon by neměl být pouze z plastu, proto vznikl Galaxy Alpha, velikostně menší Galaxy S5 bez voděodolné certifikace, avšak s kovovými díly, které podstatně zlepšují dojem z telefonu. Škoda je, že kovový je pouze rámeček a záda jsou opět „jen“ plastová.

Samsung Galaxy Note 4

Note 4 pokračuje ve veleúspěšném rodu modelů Note, tedy phabletů s úhlopříčkou podstatně větší, než konvenční smartphony. Lákající může být dotykové pero S Pen, které Samsung dookola vychvaluje a je pravdou, že má pár dobrých funkcí.

Samsung Galaxy S5

Rozepisovat se o modelu Galaxy S5 je jako nosit dříví do lesa, protože veškeré informace zná určitě každý z vás. Jen napíši, že je to kromě Galaxy Alpha top model s jakousi ochranou proti vodě a prachu.

Sony Xperia Z3

Poslední položkou zůstává zástupce ze stáje Sony. Vrcholný model se drží designu určeného již modelem Z, který se nám ukázal již před nějakým tím pátkem. Na fotografiích sice Z3 vypadá spíše jako světle hnědá, ale pro toto porovnání se dá „zaonačit“ na zlatou.

Jaký názor na zlaté smartphony máte Vy? Vlastníte nějaký? Který z výše uvedených se Vám po designové stránce zamlouvá nejvíce?

zdroj: Phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here