LG Optimus GK – zmenšená verze vlajkové lodi Optimus G Pro

0

LG Optimus GK

Vzpomínáte si ještě na LG Optimus G Pro, aktuální vlajkový model jihokorejského výrobce? Pokud ne, tak je důvodem nejspíš skutečnost, že LG tento smartphone zatím oznámilo jen na domácím trhu a datum začátku prodeje v Evropě stále zůstává záhadou. Dnes však výrobce v Jižní Korei představil LG Optimus GK, který bychom mohli označit za menšího sourozence Optimusu G Pro, protože s vlajkovou lodí sdílí většinu výbavy, jen je trochu menší.

Zatímco Optimus G Pro má obří 5,5″ displej, dnes představený Optimus GK je vybaven menším, ale stále poměrně velikým displejem o úhlopříčce 5″ a rozlišení 1920 x 1080 pixelů. Další výbava už je shodná a zahrnuje například čtyřjádrový procesor Snapdragon 600 taktovaný na 1,7 GHz, 2GB RAM, 32GB vnitřní paměť, slot na micro SD karty, 13mpx zadní fotoaparát, 2mpx přední kamerka pro videohovory, NFC a baterie o kapacitě 3140 mAh. Operačním systémem je Android 4.1 Jelly Bean.

LG do svých smartphonů, stejně jako konkurenční Samsung, přidává stále více užitečných či zcela zbytečných funkcí, které zařízení ostatních výrobců nemají. Optimus GK je vybaven například funkcí VR Panorama pro pořizování 360stupňových panoramatických fotografií nebo možností nahrávání videa přední i zadní kamerou zároveň. Obě funkce se už dříve objevily v LG Optimusu G Pro.

Jak už bylo řečeno na začátku článku, LG Optimus GK zůstane minimálně zpočátku jen na asijském trhu. Pokud se smartphone někdy oficiálně objeví Evropě, nestane se tak dříve než za několik měsíců. Cenu novinky zatím výrobce neoznámil.

zdroj: GSM Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here