Galaxy Nexus začíná dostávat aktualizaci na Android 4.1 Jelly Bean

15

Google oznámil, že v těchto dnech zahajuje slibovanou aktualizaci Galaxy Nexusu na Android 4.1.1 Jelly Bean. Update se zatím týká jen odemčené verze „maguro“ (GSM/HSPA+), kterou ale vlastní všichni uživatelé v České republice.

Jelly Bean je do smartphonů zasílán OTA cestou (přes Wi-Fi, bez nutnosti připojení k PC). Pokud vám váš Galaxy Nexus nenabídne aktualizaci, můžete si ověřit její dostupnost v nastavení telefonu. Pokud se zobrazí hláška, že není dostupná žádná aktualizace, doporučujeme vám počkat několik dnů až týdnů, protože je update rozesílán postupně. Nejdéle si počkáte v případě, že máte Galaxy Nexus zakoupený u mobilního operátora.

Aktualizaci doporučujeme provésti i v případě, že používáte nedávno uniklé sestavení pro vývojáře, protože oficiálně rozesílaná aktualizace obsahuje novější verzi Jelly Beanu.

Android 4.1 Jelly Bean přináší uživatelům velké množství novinek: například výrazně rychlejší uživatelské rozhraní (tzv. project butter), přepracované notifikace s možností zakázání vybraných aplikací, vylepšenou virtuální klávesnici, novou aplikaci fotoaparátu a inteligentní hlasové vyhledávání Google Now.

Aktuální informace o updatech dalších telefonů a tabletů na Android 4.1 JB naleznete v tomto článku.

via gsma

15 KOMENTÁŘE

    • Nejsem si úplně jistej ale myslím ze to najdeš v : mapy>nastavení>o aplikaci>platforma: samsung-maguro-Galaxy nexus. Dále tam zjistí i „Zařízení“ pokud máš „Samsung yakju“ aktualizace dostáváš přímo od Googlu pokud jinou verzi aktualizace rozesílá Samsung a tudíš s menším spožděním.

      • vdaka za odpoved. oficialne adobe nebude podporovoat JB 4.1 a neodporuca instalovat flash z ICS. Hladal som dalej a nasiel som, ze ICSkovy Flash funguje bez jedineho problemu. Takze si treba instalacku ICS Flashu niekde odlozit, lebo ho Adobe chce stiahnut z merketu. Info a testy zo: http://androidforum.cz/galaxy-nexus-prvni-telefonem-s-androidem-4-1-jelly-beam-t28562-60.html

  1. Dobrý den, snad mi poradíte, včera jsem koupil Nexuse, podařila se mi aktualizace jen na verzi 4.0.4 a systém hlaśí, že je aktuální. Nevíte v čem může být problém?

  2. Dostal sem aktualizaci na 4.1.1 a mam problem s mobilnim připojením než sem aktualizoval tak to fungovalo naprosto bez problémů ale ted to věčně blbne na 3g a h to vesměs nechce stahovat data vzdy musím dat v nastavení používat pouze 2g sítě a pak to jde normalne jen me sere ta rychlost na tom ecku. mate prosim taky nekdo takove problemy? Nebo může mi nekdo poradit co s tím?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here