Android 4.0 na jednom z prvních androidích zařízení HTC G1

3

Pamatujete si ještě historicky úplně první telefon s operačním systémem Android, v té době ještě ve verzi 1.0, HTC Dream neboli G1? Na zařízení, kterému se předpovídal konec podpory zprvu u Androidu 1.5, poté 1.6, 2.1, 2.2 a nakonec i 2.3?

Tak v tom případě pro Vás mám dobrou zprávu, na toto zařízení se totiž právě teď chystá neoficiální port i nového Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich. Samozřejmě je již naprosto zjevně vidět, že hardwarově nepatří k nejlepším a tak se i samotné ovládání skrze dotykový displej poměrně výrazně seká. Kromě toho také nefunguje kupa dalších věcí jako WiFi, bluetooth a senzor otáčení.

I tak se ale jedná o naprosto dokonalou ukázku neskutečně schopné komunity, které se daří udržovat na živu i již kolem tří let staré zařízení. Nezbývá tak než doufat, že tu s námi G1 ještě pár verzí bude a také, že se komunita do budoucna stejně dobře postará i o naše nynější zařízení.

A co Vy? Měli jste někdy G1 v ruce nebo ji dokonce stále ještě vlastníte?

Zdroj: XDA

3 KOMENTÁŘE

  1. G1 mi ještě donedávna fungovala. Pak jsem instaloval novější OS a bricknul jsem ji:-( takže kdyby ji někdo chtěl, pisněte mi na maila a na ceně se domluvíme. Mám k tomu i veškeré příslušenství včetně redukce usb-3,5mm jack i pouzdro a originální nadsfree.
    Jinak teď vlastním ZTE Skate 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here