Stargate SG-1: Unleashed Ep 1 [recenze]

4

unnamed (5)

Včera jsme vám oznámili, že najdete adaptaci filmového seriálu Hvězdná brána v Google Play. Také jsem vám slíbil, že dnes od nás dostanete recenzi, tak pojďme do toho.

Zpočátku mne překvapila velikost celého souboru, která přesahuje 400 MB a po nainstalování dokonce něco kolem 1 GB, takže je potřeba si udělat dostatek místa v telefonu.

Nastavení hry a ovládání

Předem bych chtěl upozornit, že nebudu prozrazovat příběhovou linii hry, protože to je hlavní tahoun celé akce. No, nyní ale již k nastavení, které ve hře prakticky ani moc není. Najdeme zde pouze výběr titulků (čeština chybí), hlasitost zvuků a tak dále. Bohužel žádné nastavení grafiky ani citlivosti pohybu kamery, která je opravdový trn v noze. Kamera je velmi tuhá a dá enormní práci otočit se s postavou, kterou ovládáte. Pohyb postavy udělujete skrze virtuální joystick v pomyslném třetím kvadrantu displeje.

2013-06-14 10.55.52

Styl hry

Na dobrodružných cestách budete samozřejmě potkávat nepřátele. Pokud tedy dojde na boj, váš hrdina se schová za nějakou překážku, stejně jako nepřátelé a pak ve vhodnou chvíli vstanete a střílíte, poté se opět skrčíte a tak dále. Ve svém zbrojním arzenálu najdete tři druhy zbraní a granát. Pokud vás soupeř zasáhne a vám již dochází život, je potřeba se schovat a v tom okamžiku dochází k samo uzdravování, kdy je vaše postava po chvilce zase fit.

Boje se odehrávají v uměle vytvořené aréně, kde s celým týmem čelíte útokům, ale střílíte pouze vy a to za postavu, kterou vám momentálně přidělí. V praxi to funguje tak, že například s Jackem zabijete vše co je v aréně živé, poté se vcítíte do role Daniela a opět vystřílíte vše, co vám do arény naběhne a nakonec to stejné platí i pro Samanthu. Musíte ale počítat s tím, že náboje sdílíte se všemi členy skupiny.

Všemožné mimozemské druhy nepřátel zaměřujete jednoduchým kliknutím na postavu, na kterou chcete střílet. Bohužel si asi vývojáři neuvědomili fakt, že pokud položím prst na postavu v tom všem spěchu, zakryji si prstem, jak cíl na který mířím, tak blízké okolí, takže vůbec nemám šanci sledovat, zda nestřílím kousek vedle.

2013-06-14 10.57.36

Grafika a zvuk

Za grafický kabátek se hra stydět nemusí. Hodně se mi líbí grafické podání postav. S prostředím je to už o něco horší, přesto hra v tomto ohledu patří do nadprůměru. Zvuk bych řadil spíše do průměru.

Interaktivita

Vývojáři slibovali interaktivní dobrodružství a to také splnili. Během putování napříč místnostmi nebo třeba i přes nějaké zříceniny budete muset seskakovat, lézt po žebříku nebo třeba otáčet předměty tak, abyste otevřely dveře. To je vyřešeno takovými mezi akcemi, kdy se ve správnou chvíli musíte dotknout nebo přejet po displeji. K tomu vám pomáhají ukazatelé (obrázek níže).

2013-06-14 11.02.30

Bonusy, plusy a mínusy

Co by mělo u této hry zaznít je rozhodně fakt, že na scénáři pracoval stejný člověk, kdo podílel i na tvorbě seriálu a také to, že postavy jsou nadabovány původními postavami. Zároveň je také důležité upozornit, že je ve hře zpřístupněna zatím pouze jedna epizoda s devíti kapitolami.

Malé plus patří sekci historie, kde se popisuje vznik hvězdné brány, všech zákoutí a také členů SG-1 týmu.

Naopak za velké mínus a chybu považuji neukládání postupu v jednotlivých kapitolách. Kapitoly se stále prodlužují, a pokud v některé z nich strávíte například 15 min. a poté hru vypnete, bude muset hrát celou kapitolu od začátku

Závěr

Nechci tuto hru nijak hanit, ale když mám skvělý příběh a velmi slušnou grafiku není to vše. Hra je velmi nehratelná díky kameře, která je tuhá. To vyřeší samozřejmě další aktualizace, ale za zaplacení 55 Kč bych přeci jen očekával vyladěnou hru. A tak jako se uživatelé přiklání na Google Play v hodnocení i já hru hodnotím jako průměr.

Naštěstí je ke stažení i verze zdarma, kde si můžete hru vyzkoušet.

+ dabing s původními herci

+ grafika a příběh

+ interaktivní akce s logickými postupy

– tuhost kamery

– špatné míření

– dlouhé načítání

– neukládající se postup v kapitolách

Hodnocení: 5,5/10


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

http://www.youtube.com/watch?v=KG3VxkXfusc#!

 

4 KOMENTÁŘE

  1. Naprosty souhlas s recenzí, hrál jsem tu lite verzi a to otáčení je teda fakt masakr. to mireni mi nevadi, hraju to na desetipalcovým tabu, tak to je docela v pohodě. Ty postavy Dobrý, to prostředí taky ujde ale samozrejme v porovnani s peckama od gameloftu zaostává.
    Příběh vypadá zajímavě, ale zatím to kupovat fakt nebudu, uvidím, třeba to daj časem do pořádku.

  2. To neukládání postupu v kapitole je opravdu nervy drásající zvlášť když jako já hrajete po chvilkách pak musíte dělat něco jiného a první kapitola u které se nedá přeskočit začátek v Rusku když vidíte 5x denně tak to dost otravuje. jestli udělají možnost ukládání postupu bude to o dost lepší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here