Recenze: Modern Combat 4: Zero Hour

13

Nádherná podívaná, kde akce střídá interakci. To co je Call of Duty pro hráče na PC, to je Modern Combat pro hráče na Androidech, vynikající FPS hra postavená na Havoc enginu.

PŘÍBĚH

O co že to vlastně jde ? Na konci minulého dílu jistý bývalý voják Edward Page prorokoval, že nikdo netuší, kam až je schopný zajít. A tak náš Edward v tajné laboratoři, která se nachází na Antarktidě vyvinul smrtící virus, kterým chce vyhladit velkou část lidstva.

Aby toho nebylo málo, unesl také přední hlavy státu, v čele s Americkým prezidentem. Naštěstí jste tady vy a skupina elitních vojáků, za které ve hře hrajete, aby jste jeho plány zhatily.

Atraktivitu příběhu dodává i to, že budete hrát nejen za americkou armádu, ale i za teroristy. Ke konci příběhu se budou vámi ovládané osoby dynamicky střídat, a to dokonce i během probíhající akce. Zkrátka, když se do hry ponoříte, tak ta atmosféra je úžasná.

GRAFIKA

Že je grafické zpracování doslova ohromující, musí být jasné snad každému, kdo je obdařen zrakem. Bohužel pro samou akci, si všechny vizuální detaily nebudete moci příliš dlouho prohlížet. A na koukání je toho zde opravdu mnoho.

Ono není divu, když vás příběh provádí od džungle, přes centra měst, až po sněhem zasypanou Antarktidu. Osobně bych chtěl vypíchnout nádherně vykreslený kouř po výbuchu.

OVLÁDÁNÍ 

Vynikající, je ovládání pomocí gyroskopu, bez tohoto prvku by byl zážitek poloviční. Je sice pravda, že ze začátku budete hledat pro vás optimální nastavení, ale jakmile si zvyknete, je to úžasné.

Osobně mám jednu malou poznámku k ovládání a sice umístění tlačítka pro házení granátu, při hře se mi běžně stávalo, že jsem omylem na toto tlačítko klikal, a tak nechtěně vyházel všechny granáty, hned na začátku mise. Ve hře také budete ovládat spoustu elektronických přístrojů, včetně počítače, nebo kulometu na pásech.

 

ZÁVĚR

Je zde spousta maličkostí, například nepřítel nemusí hned zemřít, ale stává se, že leží postřelený na zemi a stále střílí, nebo když protivník stojí za betonovým sloupem, tak se při střelbě odlamují kusy omítky. Také si za body můžete upravit zbraň. Je zde samozřejmě i multiplayer, který je povedený a návykový, bohužel se stává, že vás hra nečekaně odpojí, nebo laguje. Je toho spousta, a tak nám nezbývá nic jiného než vám tohle skvělé FPS jen a jen doporučit.

 
 
 

  

13 KOMENTÁŘE

  1. Bohužel multiplayer se mi seká +- tak 10 až 15 fps.Mám galaxy s2 a neříkejte mi, že by to neutáhl.Problém je zase u Gameloftu a jejich vyladění a optimalizace.

  2. Graficky to sice na první pohled vypadá dobře, ale když se podívám na postavy které nevrhají žádné stíny to to je celkem fail. Hry od madfingers jsou stále lepší. I tak je dobré že se takové hry s alespoň nějakým nápadem a příběhem objevují.

  3. Ja by som tejto hre vycital len 2 veci. Trosku komplikovane ovladanie a zle optimalizovana hra po grafickej stranke. Na mojej S3 je to casto spomalene a na Nexus 7 je to sice lepsie, ale aj tu sa stretavam zo zasekmi. Myslim si ze hra je uzastna, ale take stroje ako su S3 a N7 by ju mali zvladat bez problemov.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here