Recenze: Eufloria

1

Tato hra představuje tak trochu netradiční spojení dvou pojmů. Jsou jimi zahradničení a hraní. Tyto dvě slova spolu nemají mnoho – no spíše nic společného, ale studio OMNI SYSTEMS LIMITED se vás pokusí přesvědčit o opaku.

unnamed

O co jde? Když opomenu prvky, které z této hry, dělají něco jiného než ostatní, jde o realtime strategii, kde je vaším hlavním úkolem obsadit neutrální nebo nepřátelské území. Zde ale jakákoliv podobnost s hrami končí a my se koukneme, co je vlastně na této hře tak zvláštní.

Vaše armáda ze semínek

Území, které máte obsadit tvoří kruhové planetky nebo-li asteroidy. Během prvních pěti kol se s těmito asteroidy seznámíte a naučíte se ovládat celou řadu pokynů a zjistíte tak, že hra není vůbec tak jednoduchá, jak zprvu vypadá.

Na začátku každé mise, dostanete své vlastní území a to buď v podobě jednoho, nebo více asteroidů. Na těchto asteroidech je život a tak z asteroidu vyrůstá strom. Strom nemusí být jen jeden, záleží, jak je asteroid silný. Tyto stromy produkují semínka, která poté poletují kolem celého obvodu asteroidu.

Semínka jsou zároveň obranou i útočnou silou vaší armády. Na mapě se vyskytují ještě další asteroidy a ty budete muset získat. Semínka tedy vysíláte, aby obsadili sousední asteroidy. Pokud je oblast neutrální, stačí, když pobijete pár semínkových odpůrců, co žijí na asteroidu a území je vaše. Na obsazeném území opět vysadíte strom, ke kterému je potřeba 10 semínek. Strom opět produkuje další semínka a tak se vaše armáda hojně rozrůstá.

e2

Nepřítel na obzoru

Co by to bylo ale za hru kdybychom, nebojovali proti nepříteli. Některé asteroidy jsou obsazeny zlými červenými semínky a ty je nutno porazit. Zničení nebude vůbec jednoduché, protože červená semínka mají na svém asteroidu, ještě další druh stromů a to je obranný. Funguje na principu obranné věže, kdy nevyprodukuje sice žádná semínka, ale velmi dobře brání vaše území.

Ani semínka nejsou jen jedna. K dispozici dostanete několik druhů, které jsou účinnější zase na jiný druh semínek než ta druhá a možná již pomalu začínáte tušit, že nejde o jednoduchou hru.

Aby toho nebylo málo, produkce stromů se odvíjí od toho, jak je asteroid velký a strom starý. Semínka mezi sebou můžeme kombinovat a získávat tak silnější jednotky.

e3

Suma sumárum

Vystihnutí všeho v této hře je velmi složité a tak se pokusím z toho udělat takový krátký a výstižný popis.

Na mapě máte spousty asteroidů. Některé jsou vaše. Na nich pěstujete stromy, které vám produkují semínka, nebo můžete postavit obranné věže, které zneškodní nepřátelský útok. Stromy produkují celkem tři druhy semínek, přičemž každé je dobré v něčem jiném. Jedno rychleji létá, druhé je zase silnější a účinnější. Pro zabrání nepřátelského území potřebujete zničit všechna nepřátelská semínka a nakonec minimálně 10 z nich na založení počátečního stromu.  Toto je ve zkratce hlavní princip této hry.

Závěr

Jak si můžete všimnout, tuhle hru není lehké popsat, protože jde o něco opravdu neobvyklého. Zároveň ale musím dodat, že mne hra bavila a je trochu škoda chybějícího multiplayeru. Hru si můžete vyzkoušet ve verzi zdarma a po té zakoupit plnou verzi za cirka 90Kč.

Celkové hodnocení: 8,5/10


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

  1. Tuhle hru jsem si několik týdnů zpět koupil ve slevě a strávil jsem u ní spoustu času, takže opravdu doporučuji 🙂 (v zimně mi dlouhodobější hrání této hry krásně zahřívalo ruce přes můj Nexus7 :D)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here