Fish Fillets – Legendární logická hra na Androidu

3

fillets3

Ano, je to tak. Legendární a velmi oblíbená logická hra Fish Fillets od Altair studio si nalezla cestu i na zařízení s operačním systémem Android. Těm z vás, kteří o hře ještě neslyšeli (a věřím, že vás bude málo) se pokusím objasnit, o co ve hře běží.

Ve hře ovládáte dvě ryby a vaším úkolem v každém levelu je dostat obě dvě ven z místnosti. Těch je ve hře celkem osmdesát a než je všechny zdoláte, vaše mozkové závity se pořádně zavaří. Cestu vám totiž znepříjemňuje různé harampádí, které musíte šikovně přeskládat a cestu k východu si tak uvolnit. Při přesouvání samozřejmě musíte dodržovat určitá pravidla, například na vás nesmí nic spadnout. V takovém případě totiž ryba zemře a vy musíte celý level od začátku opakovat.

fillets2

 

To, že ovládáte dvě ryby má svůj význam. Červená ryba ženského pohlaví je menší a snáze se tedy protáhne různými úzkými prostory. Na rozdíl od větší, modré ryby mužského pohlaví však nepohne ocelovými předměty. Obě ryby proto musí šikovně spolupracovat, aby se k východu ve zdraví dostaly.

Hra také obsahuje vcelku zajímavý příběh. Začíná v momentě, kdy rybám cosi zničí jejich podmořský domeček. V zápětí jsou kontaktovány Fakt Děsně Tajnou organizací od které se dozví, že na jejich domeček spadlo UFO, které je nutné prohledat. Také dostanou za úkol pohnout s dalšími případy, se kterými si FDTO již neví rady. Jedná se například o zjištění příčiny potopení Atlantidy, vyřešení záhady Bermudského trojúhelníku a mnoha dalších záhad, které lidstvu nedají spát.

hry-fillets-mapa

Na rozdíl od běžných ryb nejsou ryby ve Fish Fillets němé. Užijete si tak profesionální český dabing se spoustou vtipných hlášek a to nejen od ryb samotných, ale i od různých tvorů, které ryby na své pouti potkají. Ani rozuzlení samotných případů skutečně nejsou fádní a často se tak bude smát, až se budete za břicho popadat.

Samotný převod na Android dopadl vcelku dobře, hra se dobře ovládá a dokonce běží i na mém postarším ZTE Blade, ačkoliv se dost seká. Jediná nevýhoda je velikost aplikace, která dosahuje 50MB. Pro některá zařízení, která mají limit na aplikaci tak není viditelná z marketu. Jedná se například o Samsung Galaxy S.

fillets1

Programátory navíc potěší, že hra je šířena pod licencí GNU GPL a je tak možné získat její zdrojové kódy a dle libosti je upravovat.

Pokud jste si tedy hru kdysi oblíbili nebo i pokud jste o ní nikdy neslyšeli a máte rádi logické hry určitě neváhejte a stahujte.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

3 KOMENTÁŘE

  1. Těch 50MB je kvůli tomu, že hra má kompletní originální dabing v češtině. A samozřejmě i české titulky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here