Daddy Was A Thief – návyková skákačka naopak [recenze]

1

Daddy was a thief

Co uděláte, když vás vyhodí z práce? Většina lidí se bude snažit najít nové zaměstnání, ale hrdina nové hry Daddy Was A Thief se rozhodne obstarat si peníze méně obvyklým způsobem: vykradením banky. Loupež se však příliš nevydařila a vaším úkolem je dostat se v rámci mnohapatrového činžáku co nejníže.

Daddy Was A Thief se podobá známějším titulům Temple Run, Subway Surfer či Doodle Jump. Jedná se o hru bez jasného konce, kde musíte cestou sbírat zlaťáky a nejrůznější vylepšení. Novinka se liší v tom, že v ní nečekaně putujete směrem dolů. Už po spuštění hry vás určitě zaujme její výborné grafické zpracování plné působivých efektů.

Daddy was a thief 1 Daddy was a thief 2 Daddy was a thief 3

Velmi jednoduché je také ovládání, takže si jej osvojíte už během prvních několika sekund hraní. Tažením prstu směrem nahoru provedete malý skok a tažením prstu dolů velký skok, pomocí kterého se probouráte do nižšího podlaží. Tento způsob ovládání má obrovskou výhodu také v tom, že pokud máte dostatečnou velikost ruky vzhledem k velikosti displeje vašeho smartphonu, můžete hru ovládat jen jednou rukou.

V jednotlivých patrech budovy se nacházejí nejrůznější překvapení: zlaťáky a nábytek, jehož rozbitím získáte další zlaťáky, stařenky, které vás odpálí směrem nahoru, výbušniny, vany umožňující vám cestovat dolů obrovskou rychlostí nebo futuristické zbraně, které vás dokážou dočasně zmenšit. Herních prvků je však mnohem více a vývojáři přidávají do Daddy Was A Thiefdalší prostřednictvím aktualizací.

Nezapomeňte však, že jste právě vykradli banku a utíkáte před zákonem. V některých patrech na vás tedy číhají policisté, kteří mají na počátku hry pouze obušek, takže jsou téměř neškodní, ale v nižších patrech jsou už vybaveni střelnou zbraní. Policistovi můžete jednoduše utéct nebo se ho zbavit Pozor si dejte také na rakety, které často prolétávají budovou, ale jejich směr je naštěstí indikován pomocí ikonek vykřičníku na bočních stranách obrazovky.

Daddy was a thief 4 Daddy was a thief 5 Daddy was a thief 6

Po chycení policistou nebo zásahu rakety hra konči, pokud si tedy za zlaťáky předem nekoupíte bonusové životy, ale o tom až později. V Daddy Was A Thief nezáleží jen posbíraných zlaťácích, ale také na počtu pater, kterými jste prošli. V menu jsou dostupné také zajímavé statistiky o vašem hraní či přehled získaných ocenění.

Virtuální měnu můžete utratit za bonusové životy, pomocí kterých snáze dosáhnete nejlepšího skóre či za změnu vzhledu hlavního hrdiny. Nejzajímavější ze všeho jsou však různá vylepšení, která se po zakoupení budou objevovat přímo ve hře. Pokud seberete zelený lektvar, získáte nadpozemskou sílu a raketa vám zase umožní cestovat výrazně rychleji. Nejrůznějších bonusů je však ve hře mnohem více a záleží jen na vás, zda za jejich nákup chcete utratit nastřádané zlaťáky.

http://www.youtube.com/watch?v=PVzM8GaTBaI

Zlaťáky nezískáte jen sbíráním ve hře, ale můžete si je také koupit za reálné peníze. Mikrotransakce jsou spolu s malými reklamami způsobem, jak vývojáři vydělávají na hře peníze. Na rozdíl od jiných her jsou však v Daddy Was A Thief mikrotransakce jen doplňkem a plno zábavy si užijete i bez zaplacení jediné koruny.

Daddy Was A Thief je výbornou hříčkou, která vás po prvních minutách zaručeně chytne a na dlouhou dobu nepustí. Výhoda her tohoto typu také spočívá v tom, že nezaberou příliš mnoho času, takže si je můžete zahrát třeba při čekání na autobus. Stahovat můžete zdarma z Google Play Store:


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here