SanDisk Memory Zone – správa úložišť, zálohování a uzamykání souborů

1

SanDisk Memory Zone je jednoduchá aplikace pro správu a zálohu paměti v telefonu, na SD kartě i v cloudových službách. Pomocí aplikace můžete zjistit, jaké vám soubory vám zabírají paměť, zálohovat nebo své soubory zamknout jako soukromé.  Novinka pochází od zkušených odborníků ze společnosti SandDisk, která je světovou jedničkou ve výrobě paměťových médií.

Po spuštění aplikace se zobrazí výchozí obrazovka, na které můžete sledovat stav paměti ve vašem telefonu a na SD kartě. I když by měly být statistiky pro oba zdroje rozdělené, může nastat situace, kdy jsou i data paměťové karty součástí „Phone Memory“. Kliknutím na „ONLINE STORAGE“ můžete jednoduše přidat i své oblíbené cloudové služby. V současné době jsou k dispozici Dropbox, Box, Picasa a Google Docs.

Při prvním spuštění aplikace může trvat počáteční načítání dat trochu déle, zejména pokud máte velkou a zaplněnou paměťovou kartu, proto dejte aplikaci chvíli čas na načtení.

Kliknutím na šipku se dostanete do sekce, kde můžete vidět, kolik souborů z celkového počtu tvoří hudba, fotografie, videa, dokumenty a aplikace. K dispozici je také zobrazení v grafické podobě. Mezi jednotlivými úložišti se přepíná tahem nahoru nebo dolů po obrazovce.

Aplikace obsahuje správce souborů, který je zaměřen na specifické funkce. Nehledejte tak složky, přesouvání, kopírování a podobně. Místo toho jsou soubory seskupeny podle typu. Dlouhým kliknutím na soubor se zobrazí dialogové menu, pomocí kterého můžete soubor nahrát na on-line úložiště, vymazat soubor nebo ho uzamknout heslem. Po uzamčení se v běžných správcích souborů bude zobrazovat jako soubor jiného typu s koncovkou .smz, který nebude možné otevřít ani po přejmenování. Proto je nutné soubor odemknout v aplikaci SanDisk Memory Zone zadáním hesla, které jste si při prvním zamykání souboru nastavili. Díky tomuto způsobu si můžete být jisti, že přístup k vybraným souborům máte pouze vy a nikdo jiný. Pro usnadnění práce se soubory v SanDisk Memory Zone vám možná budou hodit následující tipy:

  • Ikonami v horní části můžete přepínat mezi jednotlivými typy souborů.
  • Po vyvolání androidího menu můžete spustit „Multi-Select Mode“, který se hodí pro práci s více soubory najednou.
  • V horní části můžete zvolit řazení souborů podle názvu, velikosti nebo podle toho, zda jsou uzamčeny.
  • Ikonkou v pravém horním rohu můžete rychle přepínat mezi jednotlivými úložišti.

Nesmíme zapomenout ani na další velmi užitečnou funkci aplikace: zálohování. Kromě zálohování jednotlivých souborů zvlášť, jak je popsáno výše, můžete zazálohovat obsah celé SD karty či paměti telefonu. Stačí přejít na hlavní stránku aplikace a kliknout na tlačítko „BACKUP/RESTORE“ v dolní části. Poté vyberte cloudovou službu, na kterou chcete zálohovat (nejprve je nutné jí spárovat s aplikací, viz druhý odstavec tohoto článku). V dalším kroku označte typy soubroů, které budete zálohovat. SanDisk Memory Zone oceníte i v případě, že máte nový telefon a chcete do něj obnovit dříve zálohované soubory. V tomto případě stačí v prvním kroku zálohování zvolit „RESTORE  FROM…“ a potom vybrat úložiště, na kterém jsou soubory nahrány.

SanDisk Memory Zone je aplikace s opravdu širokým využitím a hlavně jednoduchým ovládáním; díky tomu ji mohou používat i méně zkušení uživatelé. Aplikaci si můžete stáhnout zcela zdarma z Android Marketu (viz odkaz nebo QR kód níže).


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

  1. Bohužel nefunguje korektně. SD karta není zobrazena, zobrazí se jen Interní úložiště (velikost má ale 32GB, což je velikost karty, v mobilu tolik místa není), zobrazené soubory jsou ale z paměti telefonu, ne z karty. Je to zmatečné. Jinak by to byla super aplikace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here