Při hledání telefonu už teď stačí jen zapískat

1

Ztratit smartphone někde v domě dokáže naštvat více než cokoliv jiného. Ztráta venku je pak kvůli cenným osobním datům ještě daleko horší. Kvůli tomu podnikavé firmy a jednotlivci nadšeně přišli na Bluetooth nálepky, čidla na klíče a jiná udělátka pomáhající vystopovat ztracená zařízení.

1 2 3

Někteříz nich se však rozhodli vydat jinou, svou zvláštní cestou. Jednou z těchto firem je například  Nine Hertz India. Ta Vám z telefonu vlastně udělá něco jako psa, protože jej nechá reagovat na Vaše pískání. Místo zaštěkání se však chytré zařízení ozve zpátky taktéž pískotem nebo jiným předdefinovaným zvukem dle libosti.

Aplikace Whistle Phone Finder má svůj pískací algoritmus zabalen do barevného, až dětského, uživatelského rozhraní. Pokud Vás však barevná škála ruší, je možné ji vyměnit za decentnéjší. Pro konkrétní zvuk, kterým se bude telefon ozývat, si můžete zvolit jakýkoli audio soubor z úložiště zařízení nebo si vybrat z 10 zvuků, které nabízí aplikace sama. Appka může dále vizuálně pomáhat při hledání blikáním blesku fotoaparátu nebo schováním lišty upozornění.

4 5 6

Whistle Phone Finder je zdarma a stáhnout jej můžete z obchodu Google Play zde:


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

zdroj: http://www.phonearena.com

 

1 komentář

  1. Tak nevím, když jsem se podíval do požadovaných oprávnění, tak je tam mezi jinými také „úplný přístup k síti“. Jinými slovy, telefon neustále poslouchá, co se kolem něj děje, a může tento odposlech poslat po síti kam ho napadne! Čili štěnice, kterou si člověk dobrovolně naistaluje a dostane za to vysoce nepravděpodobnou možnost, že najde „ztracený“ telefon pomocí zapískání!

    Jestli pro tento případ není lepší nainstalovat Phoning Pigeon, zadat si do něj povolená čísla, která způsobí, že telefon začne vyzvánět i když je ve zcela tichém režimu, a je po starosti, že mne někdo odposlouchává…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here