Mobilní verze Microsoft Office je zdarma dostupná v Google Play

2

Microsoft Office

Technologický gigant v podobě společnosti Microsoft včera oficiálně představil mobilní verzi kancelářského balíku Office. Ten je určený pro operační systémy Android a iOS. Aplikace je k dispozici zdarma v obchodě Google Play, ačkoliv dříve bylo zapotřebí mít předplacené služby Office 365.

Office pro Android a iOS nabízí uživatelům vytváření, upravování, čtení a samozřejmě ukládání dokumentů ve formátu Word, Excel a PowerPoint. Mají tak jmenovitě k dispozici textový, tabulkový a prezentační dokument. Pro podnikatelské účty je aplikace Office k dispozici pouze v případě, že mají stále předplacenou službu Office 365.

Původní mobilní verze balíku Office od Microsoftu pro Android byla k dispozici již od července minulého roku. Nicméně jej mohli využívat pouze ti, kteří si předplatili již zmíněnou službu Office 365, což je sada nástrojů pro zvýšení produktivity cloudových služeb.

Office nebude mít svou úlohu vůbec jednoduchou, většina uživatelů totiž nyní využívá jednu z aplikací QuickOffice, Documents to Go, Kingsoft Office případně OfficeSuite 7. Nicméně obliba Microsoft Office v počítačové verzi bude s největší pravděpodobností znamenat i popularitu mobilní verze. Níže se můžete podívat na hlavní funkce a

HLAVNÍ FUNKCE:

Přístup k dokumentům prakticky odkudkoli:
Cloud – Přes telefon budete mít přístup k dokumentům Office uloženým na OneDrivu, OneDrivu pro firmy nebo SharePointu.
Poslední dokumenty – Office Mobile je spojený s cloudem. Dokumenty, které jste si na počítači prohlíželi naposledy, rychle najdete i na telefonu, a to na panelu posledních dokumentů.
E-mailové přílohy – Můžete zobrazit a upravovat dokumenty Office připojené k e-mailovým zprávám.*

Skvělý vzhled dokumentů Office:
Úžasný vzhled dokumentů – Wordové, excelové a powerpointové dokumenty vypadají v telefonu úžasně, a to díky podpoře grafů, animací, obrázků SmartArt a obrazců.
Optimalizace pro telefon – Word, Excel a PowerPoint jsou optimalizované pro malou obrazovku telefonu.
Pokračování ve čtení – Když na telefonu otevřete wordový dokument z OneDrivu nebo OneDrivu pro firmy, automaticky se otevře na místě, kde jste přerušili čtení, i když jste ho naposledy četli na počítači nebo tabletu.
Zobrazení prezentace – Díky zobrazení Navigátor snímky můžete v PowerPointu procházet snímky rychleji a poznámky lektora vám pomůžou si prezentaci nacvičit.

Rychlé úpravy a sdílení*:
Nezměněný vzhled a obsah dokumentů – Při úpravách wordových, excelových nebo powerpointových dokumentů v telefonu se formátování a obsah dokumentů nezmění.
Vytváření – V telefonu můžete vytvářet nové wordové a excelové dokumenty.
Komentáře – V telefonu můžete prohlížet komentáře přidané do wordových a excelových dokumentů a přidávat vlastní komentáře.

* Pokud chcete vytvářet, upravovat a ukládat dokumenty pro domácí použití, můžete se přihlásit pomocí bezplatného účtu Microsoft. K vytváření, úpravám a ukládání dokumentů pro firemní účely se vyžaduje vhodné předplatné Office 365. Mezi vhodné plány patří: Office 365 Small Business Premium, Office 365 Midsize Business, Office 365 Enterprise E3 a E4 (Office 365 Enterprise a Office 365 pro vládní organizace), Office 365 Education A3 a A4 a Office 365 ProPlus.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj: Android Authority a Android Guys

2 KOMENTÁŘE

    • Nejspíše není prozatím kompatibilní s většinou tabletů. U telefonů mi to hlásí podporu, bohužel u tabletu nikoliv.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here