Společnost Google v poslední době stále více přesunuje své aplikace z operačního systému přímo do Obchodu Google Play. Už tak učinili s aplikacemi jako například Dialer, Google Keyboard (nyní Gboard), Asistent Google a další.

A právě jednou z nových funkcí systému Android 8.0 Oreo je přehled kapacity baterie. Tuto aplikaci s názvem Device Health Services zatím vlastní jen smartphony Nexus a Pixel, ale je už také dostupná v Obchodě Google Play.

Popis této aplikace uvádí, že tato služba předpovídá, jak dlouho vydrží baterie ve Vašem telefonu na základě toho, jak často ho používáte a co na něm děláte. Jedinou z uvedených funkcí jsou právě „odhady osobní spotřeby baterie“. Aplikace je sice aktualizovaná, ale pravděpodobně nezaznamenáte ani žádné změny.

Není to nijak zajímavá aktualizace, ale je to další služba, kterou může Google spravovat nezávisle na operačním systému. Možná Google přidá časem i nějaké ikony baterie nebo widgety.

Pokud kliknete na odkaz níže, pravděpodobně Vám to ukáže, že aplikace není k dispozici ve Vaší zemi. Zatím se tato zpráva zobrazí všem uživatelům, kteří nevlastní Pixel nebo Nexus, bez ohledu na tom, v jaké zemi právě žijou. Aplikace by ale měla být brzy dostupná pro všechny.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here