Vytvoří Google s MediaTekem ultralevný Nexus telefon?

7

Jisté pověsti z Číny uvádějí novou mobilní spolupráci, a to mezi Googlem a MediaTekem. Vyvrcholení jejich práce by mělo přinést ultralevný telefon řady Nexus. Výhodou zařízení, jenž vlastní tento nápis, jsou nejrychlejší aktualizace na úplně čistý Android, čímž se nemůže chlubit nikdo, pokud pominu ostatní operační systémy.

nexus_logo-wide

Podle všeho by tento kousek měl stát kolem 100USD, což je přibližně asi 2000,- Kč (tento model nemá být nová generace, tedy Nexus 6, nýbrž jen nějaký druhotný s jiným názvem). Už teď si mnoho z nás pomyslí, že je to trošku blbost, ale až tak nemusí. Smartphony, jenž využívají procesor od MediaTeku, tak jsou s cenami na podobné úrovni, jako např. Xiaomi Hongmi. Do teď ale Google stále vyráběl jeden model v mobilní Nexus řadě, tudíž se naskýtá menší otázka, proč by to teď zrovna dělal?

Krok by to byl ale samozřejmě velmi dobrý, který by zajistil vysoký prodej, díky tomu přibude spousta nových androidích majitelů. Třeba to může být odpověď na Lumii 520 od Nokie, které se prodalo milióny kusů a je nejprodávanějších smartphonem s operačním systémem Windows Phone. Také to může být pouze nějaký přelud někoho, kdo o tom napsal, což se tak občas stává. Číňané sice zajištují největší příval nových informací, ale mnohé jsou jen výmysly.

Sám tedy s tímto krokem Googlu vůbec nepočítám, ale dneska už člověk nemůže počítat vůbec s ničím. Možná se takové kousku dočkáme, možná taky ne. Určitě by si ale mezi námi našlo mnoho potencionálních zákazníků. Vy byste si takovýto telefon koupili?

Zdroj: phonearena

7 KOMENTÁŘE

 1. Bral bych něco mezi. 2 tisíce by byl hrozný low end ale zase Nexusy jsou dost drahé. Bral bych Nexuse kolem 4-7 tisíc.

  • Oproti konkurenci právě ne. Počáteční cena je daleko nižší, než u ostatních top modelů. Low-end to být nemusí, ale nějakou střední třídu, jenž začne s počáteční cenou kolem 6K. To by byl asi prodejní trhák. Uvidíme, co na nás Google nakonec vybalí.

 2. A kolik se může ušetřit na MediaTeku? Podle tohoto článku http://www.androidmarket.cz/mobilni-telefony/soucastky-do-noveho-telefonu-galaxy-s5-stoji-256-dolaru/ je u S5 nejdražší displej v ceně $63.

  Kolik může být uspora na levnějším CPU? $10? To je cca 200,- Kč. Takže nelze čekat za $100 Nexus 5 s MediaTekem, za tu cenu to prostě musí být low-end.

  A myslím, že do lowend Nexe se Google moc nepožene, je tam velká konkurence číňanů a zisky malé (pro Google).

  • Dobrý den,
   MediaTek procesory jsou opravdu levné, tudíž pak například koncová cena telefonu může činit 80USD a to bude poměrně slušně vybaven. Marže by pak byla malá, čimž bychom se dostali na těch 100USD. Celkově je to jen spíše taková spekulace, ale je hodně nereálná. Celé to vede minimálně k jednomu faktu, že Google připravuje Nexus, který bude zapadat do střední třídy.

 3. A co GPS? Říkalo se, že MediaTeky jsou na tom s GPS prachbídně, na použití jako autonavigace se výslovně nedoporučovaly – platí to ještě pořád, nebo už to novější generace vyřešila?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here