Telefon LG G5 oficiálně představen! Nabízí modulární konstrukci a duální kameru|MWC 2016

0

gsmarena_001Seznamte se s LG G5 – první modulární vlajkovou lodí! V minulosti již zde bylo pár pokusů o modulární smartphone, ale žádný, ani nejnovější projekt Google Ara, zatím neslavil velký úspěch, to by však mohl telefon LG G5 změnit.

Elegantní tělo s užitečnými doplňky

G5 má tělo z kovu, zkosené sklo na přední straně a nic kromě spáry, která odděluje spodní část, nenarušuje jeho celistvost. Tato odnímatelná spodní část slouží jako modulární komponent – po odejmutí máme přístup k baterii, microSD a SIM kartě nebo můžeme k telefonu přidělat jeden z modulárních doplňků.

První add-on je kamera LG Cam Plus. Ta přidává také baterii o kapacitě 1100mAh – tlačítko hardwarové spouště, tlačítko videa a zoomu. Pak je zde modul Bang&Olufsen DAC, který zajistí lepší kvalitu zvuku. Tyto moduly vytvořila společnost LG, ale počítá se s tím, že další moduly budou vyrábět i jiní výrobci.

gsmarena_005 gsmarena_006

Originální obrazovka a jedinečná duální kamera

LG G5 má 5.3″ LCD „always ON“ displej. Má vyhrazenou paměť a sekundární procesor, aby mohl být hlavní chipset uveden do režimu spánku, zatímco obrazovka bude stále aktivní. Tento čip vyrobený na zakázku spotřebuje pouze 0,8% kapacity baterie za hodinu.

Dále přináší telefon duální kameru, z nichž jedna má 75° zorné pole (FOV) rozlišení 16 MP, zatímco druhá kamera má mnohem širší úhel 135° a rozlišení 8MP. Snímky z obou fotoaparátů mohou být sloučeny a dokážou vytvořit různé efekty s náhledem v reálném čase.

gsmarena_001 gsmarena_003 gsmarena_004

LG G5 je poháněn procesorem Snapdragon 820 se 4 GB operační paměti. Úložný prostor činí 32 GB a dá se rozšířit pomocí microSD karty. Tloušťka telefonu činí 7,7–8,6 mm a kapacita baterie j 2,800 mAh. Pod duálním fotoaparátem se nachází snímač otisků prstů.

Oficiální video:

www.youtube.com/watch?v=y5Aj3mEvCa4

Prodej LG G5 bude v prvních zemích zahájen začátkem dubna.

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here