Sony začíná uvolňovat Lollipop pro Xperii Z1, Z1 Compact a Z Ultra

5

Sony dnes začalo vypouštět velký aktualizační balíček nesoucí nový Android 5.0.2 Lollipop pro všechny majitele smartphonů Xperia Z1, Z1 Compact a Z Ultra. Japonská společnost sice nepatří k nejrychlejším, na druhou stranu však dle svých slibů nabídne update i pro výrazně starší modely než běžně konkurence.

sony lollipop

Například nejstarší Z Ultra byl představen před více než rokem a půl. Aktualizace se mají dočkat i starší modely z původní řady Xperia Z, která byla odhalena na předloňském lasvegaském veletrhu spotřební elektroniky CES. Update je to vskutku zásadní a krom viditelných designových změn přináší i nové funkce.

sony lollipop 2

Sony se se svým upraveným prostředím stále více blíží podobě čistého Androidu a například notifikační lišta nebo nastavení zůstalo prakticky nedotčeno. Krom toho nechybí ani integrace projektu Volta pro zlepšení výdrže baterie, i když efekt je podle dosavadních zkušeností z ostatních modelů i jiných značek spíše opačný. Aktualizace se pomalu dostává ke všem uživatelům včetně těch českých.

sony lollipopZdroj: phonearena

5 KOMENTÁŘE

  1. kdo může, ať NEAKTUALIZUJE! Lollipop je naprostá katastrofa, budete si nadávat do blbců jako já 2x 🙂

  2. Nářky typu to auto stojí za prod páč má děsný potahy….
    Mě po instalaci vadí jediná věc :stavovy řádek mi nezobrazuje zapnutou „polohu“

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here