Samsungu se daří – prodal 4,5 milionů phabletů Galaxy Note 4

0

Ani letos nás jihokorejský Samsung nezklamal a představil další generaci svého phabletu Note s pořadovým číslem 4. Ten přišel krom větší úhlopříčky a lepšího hardwaru také s vyšší cenou. Ta na tuzemském trhu startuje těsně pod hranicí 20 tisíc korun, podle současných čísel se to však nepodepsalo nijak výrazně na prodejích.

Samsung-Galaxy-Note-4-in-gold

Ty jsou sice nižší než u loňského Notu 3, řádově jde o 500 tisíc kusů, musíme ovšem vzít v potaz fakt, že oproti loňskému roku se nový phablet začal prodávat jen na vybraných trzích. Na ten český přišel teprve tento pátek a zájem převýšil nabídku. Nižší prodejní čísla se tak nepřičítají vyšší ceně ale horší dostupnosti, která se podepsala i na tuzemských zájemcích.

galaxy-note-4

Podle budoucích predikcí by měl do konce roku 2014 Samsung se svým Galaxy Notem 4 překonat hranici 11 milionů prodejů. To se už podařilo letošnímu high-end smartphonu Galaxy S5 a při pohledu do historie nejde o nic zvláštního. Prodeje jihokorejské společnosti kontinuálně rostou, i když nesmím zapomenout na mírné zaváhání v posledním kvartálu.

 

Zdroj: gforgames

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here