Samsung představil smartphone se 7″ displejem

2

Filozofie marketingu Samsungu je velmi jednoduchá. Ve zkratce se snaží pokrýt co možná nejširší zákaznickou poptávku. Skvěle do toho zapadá poslední počin jihokorejského výrobce spotřební elektroniky s názvem Galaxy W. Jen pro upřesnění, model se stejným názvem nám Samsung představil už na konci roku 2011, ten současný je však naprosto odlišný.

Samsung Galaxy W z roku 2011.
Samsung Galaxy W z roku 2011.

Asi nejvíce překvapí obrovským 7″ displejem. Ten však bude disponovat nízkým HD Ready rozlišením, které v současnosti vídáme u modelů s úhlopříčkou o tři palce nižší. Já osobně bych toto zařízení bez váhání zařadil mezi tablety, Samsung jej však ve všech materiálech prezentuje jako smartphone. To obhajuje tvrzením, že si novinka rozumí se sítěmi 4G LTE včetně hlasových služeb. Není tak žádný problém, jej použít  i pro klasické telefonování.

7-inch Samsung Galaxy W 2014

Po stránce výbavy se o žádný výkvět moderní technologie nejedná. Nabídne sice 1,2 GHz čtyřjádrový procesor, avšak jen 1,5 GB operační paměti RAM. Vnitřní úložiště disponuje místem pro 16 GB dat a o možné rozšiřitelnosti o microSD karty zatím nepadla ani zmínka. Zadní fotoaparát dokáže pořizovat snímky o kvalitě až 8 MPx a baterie nabídne kapacitu 3200 mAh.

Samsung

Trochu zklamáním může být již starší verze Androidu 4.3, která opět nebyla ochuzena o nadstavbu TouchWiz. Momentálně je zařízení dostupné pouze v Jižní Koreji za 490$ a o budoucím rozšíření na evropské trhy zatím nepadla ani zmínka.

 

Zdroj: cnet.com

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here