S Androidem i na WC a to doslova

0

Nejmodernější technologie jdou stále rychle dopředu a dnes můžeme říci, že jim vládne země Japonska. Jedna z jejich dalších novinek, patří do koupelen a přišla s ní společnost Lixin corporation z Tokia. Jde o WC, který je ovládaný pomocí Android aplikace Satis, která nese stejný název jako záchod.

Obě zařízení jsou propojena pomocí Bluetooth, takže jeho ovládání je omezeno na určitou vzdálenost. Nemůže se tedy stát, že v práci poručíte záchodu, aby se u vás doma spláchl.

Splachování není vše

Záchod a aplikace, ale neumožňují pouze splachování. Z videa si můžete všimnout, že z útrob WC vyjede hadička, která vás dokonale umyje. Teplotu vody si můžete nastavit právě v aplikaci ve vašem telefonu, takže se nemusíte obávat, příliš studené vody. Aby toho nebylo málo, záchod dokáže přehrávat hudbu z vaší SD karty, kterou vložíte ze zadu do WC a zpříjemní vám tak delší posezení.

Toileta je pak zevnitř ještě nasvícena a v aplikaci mu můžete vytvořit kalendář, aby záchod věděl, kdy se má sám umýt. Satis se bude prodávat ve třech verzí a to již na začátku února 2013. Jejich cena se bude pohybovat od 2000 do 5000 dolarů, tedy kolem 40 000Kč.

Lidé na sociálních sítí byli touto novinkou překvapeni, ale ihned se vyrojily zprávy, jak čistotné je používání dotykového telefonu na WC. Zvlášť mne pobavil jeden komentář, kde dotyčný vzkázal svou prosbu o přidělání kamerky a tlačítka Sdílet.

Nevím jak vy, ale já raději zůstanu u klasiky a to už jen z důvodu nepřítomnosti hadičky. A jaký máte názor vy na tuto novinku?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here