Nexus 6 měl disponovat čtečkou otisků prstů

0

Čtečky otisků prstů se do smartphonů pomalu probíjejí už více než rok. Vše odstartoval Apple se svým iPhonu 5S a právě jablečná společnost jako jediná dokázala hardware dostatečně skloubit i se softwarem. Androidí konkurence samozřejmě zareagovala, jejich řešení však stále není tak elegantní a intuitivní jako právě u iPhonů a iPadů.

Note-4-vs-iPhone-6-Plus-vs-Nexus-6

Situaci měl původně napravit nový Nexus 6. Spekulace ze začátku léta několikrát nastínily podobu i umístění čtečky a všichni si byli téměř jistí, že ji Google a potažmo Motorola do svého nového referenčního zařízení nezapomenou zařadit. Situace se ovšem nakonec diametrálně změnila a po senzoru zbyly jen kusy nového API v Androidu 5.0 Lollipop, který byl pro tuto novou metodu ověřování již zcela připraven.

Nexus 6 kryt 1

Jedna z nejbezpečnějších metod autorizace tak nakonec zůstane prominentní rodině Nexus alespoň do příštího podzimu zapovězena. Má to však i pozitivní faktor. S novým API můžou pracovat výrobci, kteří už tuto novou technologii do svých zařízení zařadili. Především Samsung jich má celou spoustu.

 

Zdroj: softpedia

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here