LG v tomto čtvrtletí očekává celosvětově až 16 milionů prodaných smartphonů

0

Jihokorejské LG se pochlubilo predikcemi prodejů za ještě neuzavřený druhý kvartál letošního roku. Ty odhadují, že finální čísla se budou pohybovat mezi 15 až 16 miliony smartphonů, což je až 30% mezikvartální nárůst. Situaci napomohl bezesporu i na začátku června představený high-end LG G3, který si jen za prvních pět dní připsal 100 tisíc prodaných kusů.

lgg3

Té analytici věští slibnou budoucnost a očekávají, že si tento model najde cestu k minimálně 10 milionům uživatelů. Nejoptimističtější předpovědi dokonce hovoří o 12 milionech prodaných kusů. Cíl to ale není zase tak nereálný a napomáhá mu i relativně příznivá cena, která je ve srovnání s hůře vybavenou konkurencí o několik tisíců nižší.

Samsung Galaxy S5

Konkrétně na tuzemském trhu se pohybuje okolo hranice 15 tisíc korun u verze s 32 GB úložištěm. V porovnání s největším konkurentem v podobě Samsungu Galaxy S5 je to o celé 3 a půl tisíce méně, přitom v papírovém srovnání si vede novinka od LG mnohem lépe. Relevantních výsledných čísel se však dočkáme až na konci dalšího čtvrtletí, kdy se s největší pravděpodobností na trh dostane i nový Galaxy Note 4.

 

Zdroj: phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here