Android Wear podporuje jen 25% smartphonů

0

Pokud plánujete koupi chytrých hodinek s Android Wear, měli byste vědět několik zásadních věcí. Tyto hodinky, které se vždy spárují s telefony požadují operační systém telefonu Android 4.3 a vyšší, což ovšem může být pro mnoho zájemců podstatným omezením. „Vyřazeno“ ze hry je díky tomuto požadavku hned 75% zařízení, což je veliký počet.

lg-android-wear

Poslední součty totiž ukazují, že Android 4.3 a 4.4 jsou nainstalovány na 23,9% smartphonů, což je z jedné strany docela dost, naopak je to ovšem pro rychlejší rozšíření Android Wear dosti málo. Na první pohled výhoda rozšíření Androidu se tedy ihned pro LG G Watch, Samsung Gear Live a Motorola Moto 360 mění v nevýhodu oproti konkurenčním Sony SmartWatch 2, které nevyužívají Android Wear.

181327-moto360

Pokud se přecejen rozhodnete pro koupi některých z nových chytrých hodinek a zároveň Váš telefon neběží na Androidu 4.3 a 4.4, připravte si i další fiance na nový telefon nebo máte možnost u těch známějších zařízení vyzkoušet nějakou z neoficiálních ROM, které jsou mnohdy postavené právě na novějších systémech.

zdroj: Phonearena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here