Spekulace: Samsung pracuje na 11.8“ tabletu s rozlišením 2560×1600

0

Ačkoliv s patentovými soudními spory z principu nesouhlasíme a brojíme proti nim, kdykoliv je to možné, tak musíme také uznat, že jsou občas i užitečné. Kromě mnohých vtipných momentů a rozuzlení, skrze soud občas proniknou také nějaké informace o chystaných zařízeních.

A právě to se teď tak trochu stalo Samsungu. Při soudním líčení ve sporu proti Applu ukázal tabulku, jejíž část naznačila chystané zařízení s označením P10. Tím by měl být tablet s úhlopříčkou 11.8“ a rozlišením 2560×1600 a tedy hustotou pixelů 256 boxů na palec.

Samozřejmě není jisté, že Samsung takovéto zařízení opravdu chystá. Spolu se snímkem totiž neunikl jeho kontext a je navíc označen jako ‚Doporučená rozlišení pro Honeycomb zařízení‘. Na druhou stranu ale spekulace o větším tabletu s tímto rozlišením nejsou úplně nové, již se vícekrát objevili koncem minulého a začátkem tohoto roku.

Jestli se nakonec tohoto tabletu dočkáme, bychom se mohli dozvědět již 15. srpna, kdy se koná velká akce Samsungu v New Yorku. Sice by na ní měl být představen hlavně nástupce Galaxy Note, nicméně je možné, že novinek tam bude více.

Zdroj: theVerge (1), (2), aspin