HP Slate 8 Pro – nová konkurence pro Nexus 7

0

HP Slate 7

Společnost Hewlett Packard svůj vstup na pole tabletů promarnila vývojem vlastního operačního systém WebOS. Ten se nacházel pouze v modelu HP TouchPad, jenž byl ležákem na regálech obchodů z elektronikou do svého markantního zlevnění na $99. Tablet za takto zajímavou cenu nenechal spát Androidí komunitu, která dokázala vytvořit port Androidu 2.3. Což v USA odstartovalo neuvěřitelnou poptávku po tomto tabletu, a ten byl následně v několika dnech beznadějně vyprodán. 

V HP se poučili ze svého nezdaru a nezanevřeli na trh s tablety. Dnes se tak můžeme těšit na nový tablet z dílny HP. Měl by nést označení Slate 8 Pro a nabídnout 8″ UXGA dotykový displej s rozlišením 1600x1200px a hustotou 250 ppi.  O chod tabletu se postará velmi výkonný chipset NVIDIA Tegra 4, jenž v kombinaci s 2GB RAM zajistí bezproblémový chod všech her a aplikací na tabletu. Předpokládá se, že daný tablet poběží na Androidu 4.2 a nabídne baterii o minimálně  kapacitě 5000mAh.

Úspěch tohoto přístroje bude záležet na ceně, dobře zvolená cena může z tohoto tabletu učinit hlavního konkurenta nového Nexusu 7.

Zdroj: thedroidguy.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here